آشفتگی بازار رمز ارز در پی شایعاتی از وزارت خزانه داری آمریکا!

راهنمای مطالعه

صبح امروز، بازار رمزارز به طور ناگهانی با ریزش شدید مواجه شد و قیمت اکثر رمزارزها از جمله بیت‌کوین (BTC) تا سطح 50931 دلار کاهش یافت. در پی شایعاتی مبنی بر اینکه وزارت خزانه‌داری آمریکا برخی از سازمان‌های مالی را متهم به پول‌شویی از طریق رمزارزها نموده، بار دیگر بازار رمزارز دچار تلاطم و آشفتگی شده، به طوریکه قیمت بیت‌کوین ظرف مدت کوتاهی بیش از 9 هزار دلار ریزش کرد. بازار آلت‌کوین‌ها نیز غرق در خون است و اکثر رمزارزها با بیش از ده درصد افت همراه بوده‌اند که باعث از دست رفتن بیش از 350 میلیارد دلار از ارزش بازار رمزارز شده است.

پس از کاهش قیمت بیت‌کوین در روز جمعه، مجدداً این رمزارز در روز گذشته بیش از 2 هزار دلار از ارزش خود را پس گرفته و در محدوده بالای 62 هزار دلار درحال معامله بود. اما به یک باره طی 24 ساعت گذشته شرایط به کلی تغییر کرد. ساعاتی پیش شایعاتی به گوش رسید که وزارت خزانه‌داری آمریکا تصمیم دارد تا برخی از نهاد‌های مالی را به پول‌شویی از طریق دارایی‌های دیجیتال متهم نماید. اگرچه این خبر هنوز رسماً توسط این سازمان تایید نشده، اما به نظر می‌رسد که شرایط ترس و عدم اطمینان ناشی از این شایعه باعث آشفتگی شدید در بازارهای رمزارز شده باشد.

با وجود اینکه طی ساعات گذشته بیت‌کوین بخشی از افت خود را جبران کرده و به محدوده 55 هزار دلار در زمان نگارش این خبر بازگشته، اما همچنان این رمزارز از 24 ساعت‌ گذشته تاکنون با افت بیش از 12 درصدی همراه است. با افزایش نوسانات در بازار رمزارز، آلت‌کوین‌ها نیز با افت قیمت مواجه شدند. به طوریکه اتریوم از محدوده 2350 دلار به 1950 دلار کاهش یافته است. البته پس از این افت 400 دلاری، این رمزارز بخشی از کاهش قیمت خود را جبران کرده و در حال حاضر در سطح 2100 دلار درحال معامله است.

در نهایت، از روز گذشته تاکنون بازار دارایی‌های رمزارز 360 میلیارد دلار از ارزش کل خود را از دست داده است. با این حال، در ساعات گذشته بخشی از این افت جبران شده اما همچنان بازار در شرایط نامطمئن و ریزشی به سر می‌برد. در واقع در شرایط فعلی بسیار مهم است که سطوح حمایتی رمز ارزها و به خصوص بیت‌کوین، چه واکنشی به این روند ریزشی نشان خواهند داد.

منبع: Cryptopotato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت