آشنایی با استیکینگ آفلاین و نحوه عملکرد آن!

راهنمای مطالعه

 استیکینگ آفلاین به شما اجازه می‌دهد که سهام خود را در رمزارز ذخیره کنید، به این ترتیب ارز دیجیتال در والت مجازی ذخیره می‌شود و دارنده در قبال این ذخیره‌سازی سودی را دریافت می‌کند. والت‌های آفلاین همان والت‌های سخت افزاری یا والت‌های سرد هستند. این بدان معناست که این والت‌ها به اینترنت متصل نیستند.

استیکینگ فرصتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که آنها به ازای سرمایه‌گذاری و ذخیره ارزهای دیجیتال خود سودی را دریافت کنند. این کاربران لزومی ندارد که به عنوان نود تایید‌کننده ایفای نقش کنند. این الزام در مدل اثبات سهام یا PoS مطرح است. این شرایط برای کاربران استیکینگ اتریوم 2 نیز صادق است. در این شرایط کاربر این فرصت را در اختیار خواهد داشت که در مقابل فردی که به عنوان نود فعالیت دارد ارز خود را ذخیره کند و سود دریافت کند.

عملکرد این شیوه از استیکینگ تفاوت‌های بسیاری با مدل استیکینگ با نمایندگی دارد. در آن مدل دارنده ارز باید وکالت استفاده از ارز‌های خود را به گروهی از تاییدکنندگان واگذار کند. در این شیوه هر کسی می‌تواند با استیکینگ ارزهای دوستان خود بدون اینکه به سکه‌های آنها دست بزند یک ابر استیکر باشد.

کسانی که تصمیم می‌گیرند وارد این حوزه شوند باید بدانند استیکینگ آفلاین فرصت متفاوتی را در اختیار آنها می‌گذارد. در این حالت افراد می‌توانند با اخذ وکالت یا نمایندگی از سوی دیگران منابعی را جمع‌آوری کرده و کارمزدی را در ازای پاداش استخراج بلاک دریافت کنند.

مزایای استفاده از استیکینگ آفلاین

مزایای بسیاری برای این شیوه وجود دارد. این امر به دارندگان ارز اجازه می‌دهد که به جای آنکه زحمت راه‌اندازی نود را به گردن بگیرند ارزهای خود را در نود دیگری ذخیره کنند. محدودیت‌های حضور در این مدل به‌مراتب کمتر است و فرد نیازی ندارد که ارزهای خود را به یک گروه واگذار کند. آنها می‌توانند با استفاده از یک والت آفلاین ارزهای خود را ذخیره کنند. Trezor و Ledger تنها برخی از نمونه‌های این قبیل والت‌ها هستند. تنها نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که والت مورد نظر باید از قابلیت استیکینگ از طریق اخذ نمایندگی برخوردار باشد.

مزایای استفاده از استیکینگ آفلاین روی تمام بازار رمزارز تاثیر می‌گذارد. این بدان معناست که توکن‌ها در شبکه وسیعی از کاربرانی که به دنبال کسب سود از طریق استیکینگ آفلاین هستند توزیع می‌شود. به این ترتیب میزان وابستگی ارزش توکن به نهنگ‌های بازار رمزارز کاهش پیدا می‌کند. این امر با ورود توکن به بازار رمزارز ثبات قیمت رمزارز را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. از طرفی تمرکز نیز در یک نقطه نخواهد بود و در بین کاربران توزیع می‌شود. به‌این‌ترتیب دیگر نیازی به نگرانی از تاثیرگذاری نهنگ‌ها بر قیمت رمزارز و همین‌طور شبکه نخواهد بود.

علاوه بر این کاربرانی که در استیکینگ حضور پیدا می‌کنند وابستگی بیشتری به شبکه خواهند داشت؛ چرا که آنها در شبکه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و در ازای تلاش خود پاداشی را دریافت می‌کنند. این امر منجر به ایجاد جامعه قدرتمند‌تر و مستحکم‌تری در اطراف توکن می‌شود.

استیکینگ آفلاین بسیاری از خطرات مربوط به کسب سود از رمزارز را از میان برداشته است. به عنوان مثال ظهور بازارهای مالی بدون مرکزیت منجر به استقبال کاربران از پروسه استخراج شد.

 اگرچه به دلیل نوپا بودن بازارهای دیفای یا بدون مرکزیت کاربران آن با خطرات متفاوتی روبه‌رو هستند. یکی از این خطرات اشتباهاتی است که در قراردادهای هوشمند روی می‌دهد. این خطرها طی سال جاری در افزایش علاقه کاربران به بازار بدون مرکزیت افزایش پیدا کرده است. هکری در سال گذشته نقطه‌ضعفی را در شبکه پیدا کرد و مشکلاتی نیز در ماه ژوئن در قراردادهای هوشمند یافت شد. ویتالیتک بوترین در این‌باره گفته است که کاربران همچنان خطرات موجود در شبکه و قراردادهای هوشمند را دست کم می‌گیرند.

خطرات احتمالی استیکینگ آفلاین

خطرات موجود در این شیوه به‌مراتب کمتر از استیکینگ آنلاین‌ با استفاده از اپلیکیشن‌های قرض‌گیری و قرض‌دهی است. در این مدل خبری از مهر و موم دراز مدت توکن‌ها نیست و خطر کاهش ارزش نیز ارزها را تهدید نمی کند. به همین دلیل می‌توان گفت که این شیوه بسیار کاربر پسند است.

بنابراین خطر اصلی مربوط به اقداماتی می‌شود که باید در والت سخت به کار برده شود. کاربران باید والت سخت‌افزاری خود را به خوبی نگهداری کنند و آن را از گزند سارقان محفوظ نگهدارند. همچنین لازم است که نسخه پشتیبانی نیز برای این والت در نظر گرفته شود. این امر شامل ارزهایی که در والت ذخیره شده‌اند نیز می‌شود.

روی هم رفته ذخیره‌سازی رمزارزها به صورت آفلاین یکی از امن ترین راه‌های ذخیره‌سازی ارز است و فرد در این حالت پاداشی را در ازای حفظ ارزهای خود دریافت می‌کند.

نحوه عملکرد استیکینگ آفلاین

راه‌های متعددی برای حضور در استیکینگ آفلاین وجود دارد. درست مانند هر بلاک چین PoS دیگری، کاربر می‌تواند تصمیم بگیرد که به عنوان تاییدکننده در شبکه حضور داشته باشد یا خیر. در این حالت او یک سوپر استیکر خواهد بود یا وکالت ارزهای دیگر را بر عهده دارد. در این حالت نود وکالت توکن‌های دیگر دارندگان را در اختیار خواهد داشت.

اگر برخی از کاربران نمی‌خواهند نود را ایجاد کنند، گزینه جانبی دیگری نیز وجود دارد. آنها می‌توانند توکن‌های خود را در آدرسی ذخیره کنند و در ادامه آن را به استخر بزرگی از استیکر‌ها به یک سوپر استیکر واگذار کنند.

این امر از طریق رابط کاربری شبکه استیکینگ امکان‌پذیر است. در این حالت از آدرس والت سخت‌افزاری آنها استفاده می‌شود. هر گزینه‌ای که کاربر انتخاب کند منجر به دریافت پاداش استیکینگ خواهد شد. آنها این پاداش را در والت خود ذخیره می‌کنند. این بدان معناست که آنها بدون آنکه سرمایه خود را با اتصال به اینترنت به خطر بیندازند، سودی را نیز دریافت کرده‌اند.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت