آشنایی با متاورس و چگونگی ارتباط آن با بازار رمزارز!

متاورس از نظر آگاهیِ فرهنگی و مالی به سرعت در حال رشد است و در ماه گذشته با تغییر نام فیس بوک به متا شتاب گرفت. این مفهوم به آرامی شروع و با استقبال شرکت‌های بزرگ مواجه شده است که بیانگر این است که به یک جریان مهم تبدیل خواهد شد و برخی از تحلیلگران آن را “موضوع سرمایه ­گذاری بزرگ بعدی” می‌نامند. ایگور تاسیچ (Igor Tasic)، موسس شرکت مشاوره متاورس متا ونچرز، می­گوید که متاورس فراتر از واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و فناوری است.

تاسیچ در این رابطه بیان کرد: “ما در لحظه­ گذر به متاورس زندگی می­کنیم. من معتقدم که حتی نحوه انتقال ما به آن نیز تکامل خواهد یافت. در گذشته، ما اینترنت را «وب»، «راه اطلاع رسانی» و اکنون «ابر» نامیدیم. به نظر می­ رسد که این مرحله بعدی اینترنت است که به صورت تجربی رخ خواهد داد.”

بانک سرمایه ­گذاری مورگان استنلی در یادداشتی به سرمایه­ گذاران گفت: متاورس، مفهومی از ساخت یک جهان جایگزین است، که در آن افراد می­ توانند خود را به هر آنچه که می­خواهند باشند، مدل کنند و کارهای واقعی مانند خرید وسایل، بازی با دوستان و سایر فعالیت­ ها را انجام دهند.

فیلیپ بخازی (Phillippe Bekhazi)، مدیر عامل گروه ایکس ­بی ­تی ­او، به اظهار نظر در رابطه کریپتو و نقش بسیار مهمی که در متاورس ایفا می ­کند، پرداخت. بخازی بیان کرد: “بدیهی است که فناوری‌های نوظهوری مانند NFT و توکن‌های اجتماعی وجود دارند که می‌توانند برای هر چیزی از بازی کردن و کسب درآمد گرفته تا برگزاری کنسرت‌های مجازی برای اینفلوئنسرها و طرفدارانشان استفاده شوند. فکر می‌کنم نقشی که رمزارز­های بزرگ می‌توانند ایفا کنند، کمتر مورد توجه قرار­ گرفته ­است. رمزارز­ها برای استفاده به عنوان یک سیستم پرداخت بین طرف ­های مختلف در یک دنیای دیجیتالی شبیه به متاورس آماده شده ­اند.”

دیگر کارشناسان توضیح می­دهند که متاورس فقط آواتارهای واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده و کارتونی نیست. متاورس می­تواند هر حالتی از تعامل آنلاین، تماس تصویری گرفته تا اظهار نظر در مورد پست‌های اجتماعی شخصیت مورد علاقه‌تان باشد، به طور کلی هرچیزی که به شما حضور، تعامل و هویت در یک فضای دیجیتال می‌دهد، می‌تواند یک متاورس باشد. از این نظر، کریپتو نقش بسیار مهمی در هر متاورسی ایفا می‌کند.

منبع: Finance.yahoo

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.