آشنایی با مفهوم فصل آلت کوین‌ها!

فصل آلت‌کوین یکی از اصطلاحاتی است که سرمایه‌گزاران جدید بازار رمزارز با آن مواجه می‌شوند. اگر قصد تنوع بخشیدن به پرتفوی خود و سرمایه‌گذاری در رمزارزهایی به جز بیت‌کوین را دارید، باید با مفهوم دقیق فصل آلت‌کوین و نحوه کسب سود از آن آشنا باشید.  

فصل آلت کوین به چه معناست؟

فصل آلت‌کوین موقعیتی در بازار رمزارز است که کوین‌های دیگر بازار، عملکرد بهتری نسبت به رمزارز اصلی یعنی بیت‌کوین دارند. کوین‌های دیگر یا آلت‌کوین‌ها، اصطلاحی است که برای هر رمزارز دیگری به جز بیت‌کوین به کار می‌رود. بنابراین، هر زمان که در بازار رمزارز اکثر آلت‌کوین‌ها بازدهی بیشتری نسبت به بیت‌کوین داشته باشند، اصطلاحاً به آن بازه‌ی زمانی فصل آلت‌کوین‌ گفته می‌شود.

چه چیزی باعث ایجاد فصل آلت‌ کوین‌ها می‌شود؟

طولانی‌ترین فصل آلت‌کوین‌ها معمولاً نتیجه‌ی ایجاد روندی جدید در صنعت رمزارز است که منجربه ایجاد تعداد زیادی رمزارز جدید می‌شود. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۷،‌ افزایش عرضه‌های اولیه (ICOs) مسیر جدیدی را برای استارتاپ‌ها ایجاد کرد به طوریکه حتی ‌آن‌هایی که فاقد محصول بودند نیز مورد سرمایه‌گذاری قرار می‌گرفتند. کوین‌های جدید زیادی وارد بازار شدند و با افزایش قیمت‌ها، بازار آلت‌کوین‌ سیر صعودی شدیدی به خود گرفت.

در سال ۲۰۲۰، ظهور حوزه‌هایی مثل امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرمثلی (NFTs) باعث ایجاد رمزارز‌های بیشتری شد. ایده‌ی اصلی دیفای ارائه‌ی محصولات مالی است که به صورت مستقل از یک مدیریت مرکزی کار می‌کنند. کوین‌های جدید هم برای حمایت از چنین محصولاتی درحال ایجاد هستند و برخی پروژه‌ها حتی بیش از یک توکن به کاربران خود ارائه می‌دهند.

اگرچه در برهه‌هایی از تاریخ این صنعت شاهد اوج عملکرد آلت‌کوین‌ها بوده‌ایم، اما همچنان قیمت آلت‌کوین‌ها تا حد زیادی به بیت‌کوین وابسته است. هرگونه افزایش قیمت شدید در قیمت بیت‌کوین معمولاً تاثیر مشابهی را بر روی آلت‌کوین‌ها دارد، که البته لزوماً به طور همزمان نبوده و ممکن است با تاخیر این اتفاق بیفتد. همچنین هرگونه کاهش شدید قیمت بیت‌کوین می‌تواند تاثیر بدی بر روی بازار داشته باشد.

منبع: bitcourier

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *