آیا بلاک‌ چین و کریپتو برای وب 3.0 ضروری می‌باشند؟

این روزها موضوع وب 3.0 بسیار داغ است و در بسیاری از زمینه‌ها، این موضوع مطرح می‌شود. حال به این موضوع می‌پردازیم که چه ارتباطی بین بلاک‌چین و وب 3.0 وجود دارد.

راهنمای مطالعه

ارزهای دیجیتال و بلاک‌چین، بلوک‌های سازنده وب3 (Web3) هستند. با این حال، وب غیرمتمرکز به فناوری‌هایی مانند AR، VR، IoT و سایر موارد غیر مرتبط با بلاک‌چین یا ارزهای دیجیتال متکی است.

نسل سوم اینترنت که با نام وب 3 شناخته می‌شود، مبتنی بر فناوری بلاک‌چین است. با این حال، فناوری‌هایی مانند یادگیری ماشین، داده‌های بزرگ، هوش مصنوعی (AI)، اینترنت اشیاء (IoT)، واقعیت افزوده (AR)، واقعیت مجازی (VR) و غیره، برنامه‌های غیرمتمرکزیا همان دی اپس (DApps) را قادرمی سازد تا اطلاعات را به شیوه‌ای پیچیده شبیه انسان در محیط وب3 تجزیه و تحلیل کنند.

به‌عنوان‌مثال، هدست‌های واقعیت مجازی منجر به خلق یک تجربه خرید استثنایی می‌شود و برای مشتریان این امکان را فراهم می‌سازد تا پیش از خرید با محصولات تعامل داشته باشند. بااین‌حال، چنین فناوری‌هایی مبتنی بر ارزهای دیجیتال یا فناوری دفتر کل توزیع‌شده نیستند، بلکه هدفشان افزایش کارایی فناوری بلاک چین است.

علاوه بر این، بلاک‌چین با اجازه دادن به سازمان‌ها برای غیرمتمرکز کردن خدمات وب2، ازجمله محاسبات ابری، سایت‌های شبکه‌های اجتماعی و پایگاه‌های داده، نقش مهمی در تشکیل زیرساخت وب3 ایفا می‌کند. بنابراین، ترکیب هوش مصنوعی و فناوری بلاک‌چین بی‌شک راه بهتری برای مدیریت مجموعه داده‌های محرمانه برای سازمان‌ها فراهم می آورد.

با اعتبارسنجی داده‌های ارائه‌شده، فناوری هوش مصنوعی می‌تواند به‌سرعت درخواست فرآیند را تکمیل کند و به الگوریتم هوشمند برای تصمیم‌گیری سریع در مورد صدور وجوه یا تأیید اعتبار کمک کند. همچنین، از طریق بلاک‌چین مجموعه داده‌ها را می‌توان به‌طور مؤثر محافظت کرد. به‌طور مشابه، فناوری‌های دیگری مانند AR و VR در تعریف متاورس(metaverse)، کشف ایده‌های جدید و ارتقای تجربیات مجازی بسیار مهم هستند.

بعلاوه، ارزهای دیجیتال با اجازه دادن به کاربران وب3 برای استفاده از توکن‌هایی مانند اتریوم (ETH) برای ارسال و دریافت پول، نیاز به یک واسطه قابل‌اعتماد را از بین می‌برند.

گفته می‌شود، ارزهای دیجیتال از پرداخت‌های همتا به همتا پشتیبانی می‌کنند و قادر هستند به‌عنوان یک روش حواله دیجیتالی عمل کنند. بلاک‌چین‌ها فاقد سیستم انگیزشی برای مشارکت در شبکه بدون ارزهای دیجیتال هستند. همچنین، کاربران بدون کیف پول رمزنگاری، جایی برای ذخیره ارز دیجیتال ندارند. علاوه بر این، وب3 بدون مجوز، غیرقابل‌اعتماد و برای همه باز است، چراکه از اخلاق رمزنگاری استقبال می‌کند. به‌طور مشابه، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به کاربران این امکان را می‌دهند تا به‌طور شفاف اثبات مالکیت مواردی مانند دارایی‌های بازی، هنر دیجیتال، داده‌های شخصی و موارد دیگر را نشان دهند.

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

1 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
1 سال قبل

عالی

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت