آیا قیمت بیت کوین از یک روند و چرخه‌ی 4 ساله تبعیت می‌کند؟

آیا قیمت بیت کوین از یک روند و چرخه‌ی 4 ساله تبعیت می‌کند؟

بنجامین کوون (Benjamin Cowen) تحلیل گر به نام حوزه رمز ارز در آخرین تحلیل خود به بررسی روند تئوری چرخه ی قیمت بیت کوین (BTC) پرداخت و با بررسی انجام شده بیان کرد که این رمز ارز از هیچ چرخه ی مشخصی پیروی نمی کند.

بیت کوین تا به امروز دو بار رشد و افزایش قیمت شدیدی داشته و هر دوی آن ها بعد از هاوینگ های گذشته بود. اولین هاوینگ بیت کوین در سال 2012 اتفاق افتاد و دومین هاوینگ در سال 2016 و کمتر از 50 روز تا هاوینگ سوم زمان باقی مانده است. بسیاری از فعالین حوزه رمز ارز با استناد به دو هاوینگ قبلی، امیدوار هستند که این بار نیز بیت کوین جهش قیمت شدیدی را تجربه کند.

اما کوون در اظهارات خود بیان کرده که نمی توان به رشد دوباره ی بیت کوین بعد از هاوینگ امیدوار بود و بیت کوین از هیچ روند مشخصی تبعیت نمی کند. وی معتقد است که بیت کوین اکنون در شرایط خاصی به سر می برد و از آن به عنوان دوره ی ذخیره و انباشت نام برد.

وی معتقد است که این شرایط تا سال 2022 به همین منوال باقی خواهد ماند و تا آن زمان شاهد افزایش قیمت چشم گیری نخواهیم بود.

بحران کنونی بر تمامی پیش بینی ها تاثیر خواهد گذاشت

با توجه به شرایط بحرانی پیش آمده و وضعیت نامناسب اقتصادی، نمی توان خیلی در رابطه با آینده ی بیت کوین و بازار رمز ارز اظهار نظر کرد.

هنوز تمام جنبه های این بحران مشخص نشده و به طور کامل نمی توان گفت که چه اثرات مخربی بر اقتصاد دنیا گذاشته و خواهد گذاشت. با توجه به شرایط کنونی بعید نیست که در آینده شاهد تورم زیاد و نرخ بالای بیکاری باشیم. قطعا این وضعیت بر روی بازار رمز ارز نیز تاثیر خواهد گذاشت و در چنین شرایطی بیت کوین و سایر رمز ارزها باید به فعالیت خود ادامه دهند.

نمی توان به صورت دقیق بیان کرد که شرایط پیش آمده می تواند برای حوزه رمز ارز یک فرصت باشد یا تهدید. با طرحی که فدرال به تازگی مبنی بر چاپ و تزریق پول بدون پشتوانه به اقتصاد تصویب کرده، بسیاری از افراد برای حفظ دارایی خود ممکن است به سمت بیت کوین و بازار رمز ارز کشیده شوند.

از طرفی در شرایط بحرانی، همواره مردم سعی می کنند از بازارهای پر ریسک مانند رمز ارز دوری کرده و به بازارهای کم ریسک تر رجوع کنند. بنابراین نمی توان در این رابطه پیش بینی دقیقی ارائه داد.
منبع bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *