اتریوم در آستانه تبدیل به اولین بلاک ‌چین یک تریلیون دلاری!

راهنمای مطالعه

شبکه اتریوم (ETH) با حجمی نزدیک به دو برابر حجم معاملات بیت‌کوین (BTC) درحال پردازش است و به زودی به ارزش 1 تریلیون دلار در سال جاری خواهد رسید. رونق بازار دیفای (DeFi) در سه ماهه سوم سال منجر به پردازش دو برابری معاملات شبکه اتریوم نسبت به حجم معاملات روزانه بیت‌کوین شده است. براساس داده‌های سایت مساری (Messari)، درحال حاضر میانگین حجم معاملات روزانه شبکه اتریوم در طی 30 روز گذشته 7 میلیارد دلار بوده، درحالی‌که این عدد برای معاملات بیت‌کوین کمتر از 3 میلیارد دلار است.

وب سایت مساری پیش‌بینی می‌کند که درصورت ادامه روند فعلی، اتریوم به اولین بلاک‌چین عمومی با ارزش معاملات 1 تریلیون دلار در سال تبدیل خواهد شد. پیش از این، اتریوم در سال 2018 عملکرد قابل توجهی در مقایسه با بیت‌کوین داشت و موفق به پردازش معادل 59 درصد ارزش معاملات بیت‌کوین شد. بیت‌کوین از سال 2018 تاکنون در این زمینه پیشگام بوده و اما اکنون اتریوم توانایی عبور از بیت کوین را از این نظر خواهد داشت.

البته مقایسه‌ این دو بلاک‌چین کار ساده‌ای نیست. باتوجه به حباب دیفای که عمدتاً در راس قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم درحال شکل گیری است، شبکه اتریوم اکنون معاملات بخش کاملی از بازار را پردازش می‌کند، این در حالی است که بیت‌کوین غالباً نشانگر ارزش معاملات مختص به خودش است. رایان واتکینز (Ryan Watkins) از محققان وب سایت مساری، علت اصلی چنین جهشی در حجم معاملات اتریوم را افزایش حجم استیبل‌کوین ERC-20‌ بواسطه انجام اکثر معاملات تتر (USDT) بر روی شبکه اتریوم و همچنین افزایش بیش از 600 درصدی عرضه استیبل‌کوین دای (DAI) در اثر تقاضای ناشی از ییلد فارمینگ (Yield Farming) می‌داند.

همچنین واتکینز از فوران نقدینگی درون زنجیره‌ای (On-chain) از سوی صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) خبر می‌دهد به طوریکه یونی‌سواپ (Uniswap) و کرو (Curve) در مجموع بیش از 20 میلیارد دلار نقدینگی در طول سپتامبر خلق کرده‌اند. صرافی‌های غیرمتمرکز اکنون 13.6 درصد از حجم کل معاملات را تشکیل می‌دهند. با این حال، مساری رشد قیمت اتریوم و همراه با آن ظهور موازی اکوسیستم‌های دیفای را معضلی برای بلاک‌چین‌های رقیب می‌داند که در تلاش برای حل آن هستند.

مساری پیش‌بینی می‌کند که تا 12 ماه آینده جنگ‌ پلتفرم‌ها در بازار رمزارز آغاز شود. در گزارش منتشر شده بیان شد که از اواخر سال 2020 به بعد خواهید دید که تمام رمزارزهایی که به اصطلاح قاتل اتریوم هستند خزانه‌هایشان را برای ساخت یک بخش دیفای موازی خالی خواهند کرد. کریس برنیسکی (Chris Burniske) از شرکای شرکت Placeholder Capital، در ماه آگوست بیان کرد که اتریوم و بیت‌کوین همگام باهم در تلاش برای تبدیل به اولین رمزارز با ارزش بازار 1 تریلیون دلاری هستند.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت