احتمال جهش بیت‌ کوین به 90 هزار دلار و اتریوم به 15 هزار دلار درصورت تکرار تاریخ!

به طور کلی ماه مارس برای بازار رمزارز مثبت بود و دو رمزارز بزرگ بازار یعنی بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) رکورد‌های جدیدی را در این ماه به ثبت رساندند. صرافی قدیمی کراکن (Kraken) در آمریکا در آخرین گزارش ماهانه خود در رابطه با صنعت رمزارز بیان کرده است که بیت‌کوین با ثبت 6 کندل سبز ماهانه به صورت متوالی این دوره را سپری کرده است. از سال 2013 تاکنون، این دوره طولانی‌ترین دوره صعودی بیت‌کوین در بازه ماهانه بوده است. آخرین بار این رمزارز طی هفت ماه متوالی از نوامبر 2012 تا می 2013 با بازدهی مثبت همراه بوده است.

براساس روند گذشته، پیش‌بینی می‌شود که در پایان ماه آپریل بیت‌کوین بتواند بار دیگر این رکورد را به ثبت برساند. بیت‌کوین درحالی وارد ماه جدید شد که در حوالی 59 هزار دلار معامله می‌شد و اکنون یک رشد 50 درصدی می‌تواند قیمت این رمزارز را به حدود 90 هزار دلار برساند. علاوه‌براین، صرافی کراکن معتقد است که حتی اتریوم می‌تواند بازدهی بیشتری داشته باشد. در گزارش این صرافی بیان شده است که اتریوم بین دو محدوده بزرگ 1462 و 2695 دلار در نوسان بوده و محدوده دوم به عنوان بزرگ‌ترین مقاومت پیش‌روی این رمزارز محسوب می‌شود.

همچنین این گزارش سقف احتمالی اتریوم در طول این چرخه صعودی را براساس منحنی‌های رگرسیون لگاریتمی برآورد کرده است. چنانچه دومین رمزارز بزرگ بازار مطابق با روند قبلی خود عمل کند، از انتهای ماه مارس قیمت این رمزارز می‌تواند 700 درصد رشد کرده و به سطح 15238 دلار برسد. درصورتی که این پیش‌بینی صعودی محقق شود، ارزش بازار این رمزارز به بیش از 1.7 تریلیون دلار خواهد رسید و عظمت ارزش بازار بیت‌کوین را درهم خواهد شکست. اگرچه این صرافی به طور کلی نظر مثبتی در رابطه با آینده بازار رمزارز دارد، اما در این گزارش هشدار داده شد که پیش از وقوع پیش‌بینی‌های صعودی، احتمال وقوع چندین سناریوی نزولی نیز وجود دارد.

منبع: Cryptopotato

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *