ادعای عجیب؛ افزایش قیمت بیت کوین درست در زمان عرضه تتر!

ادعای عجیب؛ افزایش قیمت بیت کوین درست در زمان عرضه تتر! - ارزجدید

راهنمای مطالعه

بین صاحب نظران دیدگاهی وجود دارد که قیمت بیت کوین متأثر از میزان تتر موجود در بازار می‌باشد. هرچند دلیلی بر صحت این دیدگاه یا بهتر است بگوییم ادعا وجود ندارد اما از شواهد این‌چنین به نظر می‌رسد.

بارزترین نمونه هم به سال 2017 بر می‌گردد. زمانی که حجم USDT میلیون‌ها واحد افزایش پیدا کرد و هم‌زمان قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود یعنی 20 هزار دلار رسید. همچنین در سال 2018 نیز دوره‌هایی که هردو به طور هم‌زمان افزایش داشته باشند وجود داشت که صحت این ادعا را تقویت می‌کند.

توییت تحلیل‌گر فعال درزمینهٔ ارزهای دیجیتال (Eliasimos)

تحلیل‌گر فعال درزمینهٔ ارزهای دیجیتال (Eliasimos) در این باره توییتی منتشر کرد و بیان کرد که اکنون که به آخر سال نزدیک می‌شویم، باید حواسمان به تحرکاتی که استیبل کوین‌ها (Stable Coin) دارند باشد.

زیرا تجربه نشان داده که رابطه مستقیمی بین آن‌ها وجود دارد. چارت زیر گواهی بر این ادعا است که میزان حجم تتر موجود و نرخ بازگشت سرمایه بیت کوین را نشان می‌دهد.

ادعای عجیب؛ افزایش قیمت بیت کوین درست در زمان عرضه تتر! - ارزجدید

بعضی از فعالان و تحلیل‌گرها، تتر را مورد انتقاد قرار می‌دهند و بیان می‌کنند که تزریق تتر به بازار باعث ایجاد تقاضای غیر منطقی و بی‌پایه برای بیت کوین می‌شود که شاید به‌طور موقت باعث افزایش قیمت بیت کوین شود، اما بعد از دوره‌ای برای اصلاح و رسیدن به قیمت واقعی، بیت کوین با ریزش همراه می‌شود.

در مقابل طرفداران این استیبل کوین، قاطعانه از تتر حمایت کرده و اذعان می‌کنند که استیبل کوین‌ها باعث تحول در حوزه مالی و دیجیتالی شده‌اند.

با همه‌ی این تفاسیر، یکی از پارامترهایی که می‌توان برای تصمیم‌گیری در مورد خرید و فروش بیت کوین انجام داد، میزان حجم USDT موجود است. در حال حاضر حجم این استیبل کوین‌ها در حالت خطی قرار دارد و در ثبات به سر می‌برد.

در حدود 2.2 میلیارد از این استیبل کوین روی شبکه اتریوم فعالیت می‌کند و نزدیک به یک میلیارد در شبکه Tron. برآورد دقیق میزان USDT موجود در بازار کار دشواری است. حجم قابل توجهی از این USDT به‌صورت وام و قرض در شبکه موجود است.

گزارش وب‌سایت Tether transparency

وب‌سایت Tether transparency، با انتشار گزارشی بیان کرد که میزان USDT موجود در بازار بسیار بیشتر از چیزی است که در سایت CoinMarketCap گزارش شده است.

در حال حاضر در نزدیک به 5 میلیارد از این استیبل کوین در شبکه فعال است. اکثر USDT موجود در شبکه، در صرافی‌ها قرار دارد و تخمین زده شده که میزان بسیار ناچیزی در کیف پول‌های شخصی انبارشده است.

با توجه به تمام مطالب بیان‌شده در چند ماه اخیر حجم USDT به میزان اندکی تغییر کرده اما قیمت بیت کوین خیلی نسبت به این فرآیند واکنش نشان نداده است. بنابراین ادعای مطرح شده را نمی‌توان تائید یا تکذیب کرد اما قطعاً می‌توان به‌عنوان یک پارامتر تأثیرگذار، زیر نظر گرفته و در تحلیل از آن استفاده کرد.
منبع Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت