ارزش بازار اتریوم برای نخستین بار از 500 میلیارد دلار عبور کرد!

راهنمای مطالعه

اتریوم (ETH) که دومین رمزارز بزرگ دنیا پس از بیت‌کوین (BTC) است، در میانه رالی بزرگ خود دستاورد بزرگی را کسب کرده است. براساس داده‌های سایت کوین ‌مارکت کپ (CoinMarketCap) در روز جاری رمزارز اتریوم بار دیگر رکوردشکنی کرده و سقف قیمتی جدیدی را در سطح 4360 دلار فتح کرده است. به همین ترتیب ارزش بازار این رمزارز از 500 میلیارد دلار عبور کرده و به حدود 505 میلیارد دلار رسیده است. این دستاورد جدید درپی رالی بزرگ این رمزارز و عبور از قیمت 4 هزار دلار برای نخستین بار در 10 می حاصل شده است.

پس از این رشد چشمگیر، ارزش بازار اتریوم از شرکت ویزا (Visa)که غول سیستم پرداخت دنیاست و همینطور بانک بزرگ جی‌پی مورگان (JP Morgan) پیشی‌گرفته است. بر اساس داده‌های سایت مارکت واچ (MarketWatch)، درحال حاضر ارزش بازار شرکت ویزا حدود 481 میلیارد دلار و همچنین ارزش بازار بانک جی پی مورگان در حدود 488 میلیارد دلار است. اتریوم پس از بیت‌کوین، دومین رمزارزی است که ارزش بازار آن از 500 میلیارد دلار عبور کرده است. البته اتریوم در مدت زمان کوتاه‌تری به ارزش بازار نیم تریلیون دلاری رسیده است. بیت‌کوین در ژانویه سال 2009 به بازار آمد و پس از حدود 12 سال در دسامبر 2020 در قیمت 27 هزار دلار به ارزش بازار 500 میلیارد دلاری رسید.

 این درحالی است که نسخه اول پروتکل اتریوم در جولای 2015 راه‌اندازی شد و تنها 5 سال و 10 ماه از عمر این رمزارز می‌گذرد. همانطور که رسانه کوین‌تلگراف (Cointelegraph) نیز پیش‌تر گزارش کرده بود، پس از عبور قیمت اتریوم از سطح 3 هزار دلار در سوم می، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، بنیان‌گذار این رمزارز، به یکی از میلیاردرهای بزرگ دنیا تبدیل شد. مگان کاسپر (Megan Kasper)، تحلیل‌گر رمزارز و موسس شرکت سرمایه‌گذاری مگنتیک (Magnetic)، معتقد است که قیمت اتریوم تا اواخر سال 2021 به بین 8 تا 10 هزار دلار خواهد رسید.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت