ارزش بازار بیت‌ کوین از اینتل و کوکاکولا عبور کرد!

ارزش بازار بیت‌ کوین از اینتل و کوکاکولا عبور کرد!

راهنمای مطالعه

به دنبال بازار صعودی اخیر، ارزش بازار بیت کوین (BTC) از آستانه 200 میلیارد دلار عبور کرد. داده های شبکه ی خبری و تحلیلی Coin360 نشان می دهد که پادشاه رمز ارزها توانست ارزش بازار 207 میلیارد دلاری را ثبت کند. بدین ترتیب، بیت کوین در حال حاضر از سهام شرکت های بزرگ جهانی همچون اینتل و کوکاکولا از لحاظ ارزش بازار سبقت گرفته است. در تاریخ 31 جولای، براساس داده های Macro Trends، سهام اینتل و کوکاکولا با احتساب شرایط فعلی بازار 203 و 202 میلیارد دلار بسته شدند.

اینتل، غول فناوری مطرح در روزهای اخیر شاهد کاهش چشمگیر ارزش سهام خود بود. پس از آنکه در 22 جولای میزان درآمد ناامیدکننده خود را در سه ماهه سوم منتشر کرد، سرانه بازار این شرکت با ریزش شدیدی روبرو شد و به سطح بسیار ناامید کننده ای رسید.

این اتفاق نخستین بار نیست رخ می دهد و اینتل از بیت کوین جا می ماند. در سال 2017، ارزش بازار اینتل نتوانست به بالای 220 میلیارد دلار صعود کند، در حالی که بیت کوین در آستانه صعود تاریخی خود قرار گرفت و قیمت 20 هزار دلار را تجربه کرد. در همین راستا، ارزش بازار آن به 300 میلیارد دلار رسید. در میان بحبوحه شیوع ویروس کرونا، غول نوشیدنی مشهور کوکاکولا در اوایل سال جاری دچار کاهش فروش عمده شد. در ماه مارس سال 2020، کوکاکولا بیش از 90 میلیارد دلار در طی یک ماه به دلیل مشکلات اقتصادی جهانی از دست داد. این سقوط منجر به بزرگترین کاهش درآمد این شرکت در 30 سال اخیر شد.

در مقابل ریزش ارزش این دو شرکت بزرگ و دیگر شرکت ها، بیت کوین توانست رشد خوبی را تجربه کند. این روزها به دلیل مشکلات اقتصادی پیش آمده ناشی از ویروس کرونا و روند نزولی دلار، بیت کوین در کانون توجه قرار گرفته و بسیاری از موسسات مالی و دانه درشت های اقتصاد دنیا، در حال ملحق شدن به این بازار می باشند. بنابراین بدیهی است که شاخص ارزشی بیت کوین روند صعودی در پیش گیرد و بتواند شرکت های بزرگ را یکی یکی پشت سر بگذارد.

منبع: Cointelegraph

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت