ارزهای دیجیتال دولتی و بیت کوین، تفاوت ها و شباهت ها!

راهنمای مطالعه

شرکت گری اسکیل (Grayscale) به عنوان پیشتاز در بازار رمز ارز در آخرین گزارش منتشر شده ی بخش تحلیلی خود، به بحث پیرامون تفاوت بین رمز ارزهایی همچون بیت کوین (BTC) و ارزهای دیجیتالی که بانک های مرکزی کشورها در حال توسعه و انتشار می باشند، پرداخت. گری اسکیل معتقد است که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در واقع یک نسخه به روزرسانی شده از ارز فیات و کاغذی است در حالی که بیت کوین یک نسخه ی جدید از پول می باشد.

ارز دیجیتال دولتی در مقابل بیت کوین

گری اسکیل در گزارش خود بیان کرد:

“ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، خود را به عنوان یک رمز ارز می داند، در حالی که چنین نیست و بین ماهیت این دو تفاوت های بسیاری وجود دارد. بیت کوین ذاتا غیرمتمرکز است درحالی که ارزهای دیجیتال ملی باز هم در اختیار و کنترل دولت ها می باشد و تنها جنس تعامل آن با ارزهای کاغذی متفاوت است. بنابراین نمی توان بیت کوین و رمز ارزهای مشابه با بیت کوین را با ارزهای دولتی مقایسه کرد زیرا کارکردی متفاوت دارند.”

گری اسکیل در ادامه ی گزارش خود اشاره کرد که ارزهای دیجیتال دولتی و بانک مرکزی به خوبی می تواند شبکه ی زیرساخت پرداخت را تقویت کند و دسترسی و سهولت را برای مشتریان و کاربران فراهم کند، اما بیت کوین آمده تا معنی و مفهوم پول را ارتقا بخشد. کاری که از توانایی ارزهای دیجیتال دولتی خارج است. درواقع آزادی عملی که در تراکنش های بیت کوین وجود دارد باعث محبوبیت این رمز ارز شده و ارزهایی دیجیتال دولتی نمی توانند به جایگاه بیت کوین آسیبی برسانند.

اما نکته ی جالب توجهی که گری اسکیل در گزارش خود بیان کرده بود بحث همبستگی بین ارزهای دیجیتال دولتی و رمز ارزها است. تحلیل گران گری اسکیل بر این باورند که اگر چه بین این دو تفاوت های بسیاری وجود دارد، اما شباهت هایی هم وجود دارد. شباهت هایی که می تواند در روند رشد هر دو موثر باشد و در واقع به یکدیگر کمک کنند. در واقع افزایش پذیرش عمومی هرکدام می تواند بر پذیرش عمومی دیگری نیز تاثیرگذار باشد. زیرا جنس تعامل هر دو یکی است و ظاهر کارکردی یکسانی دارند، اگر چه در باطن بسیار متفاوت هستند.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت