ارز دیجیتال انحصار بانک‌های مرکزی در انتشار پول را خواهد شکست!

ارز دیجیتال انحصار بانک‌های مرکزی در انتشار پول را خواهد شکست!

راهنمای مطالعه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سید شمس‌الدین حسینی در همایش تخصصی “زنجیره بلوکی و ارزهای دیجیتال؛ کاربرد و تنظیم مقررات” که در مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی برگزار شد گفت: به‌نظر می‌رسد در آستانه انقلاب صنعتی چهارم قرار گرفته‌ایم که تحولات فراگیر در عرصه‌های فناورانه را در پی خواهد داشت. این انقلاب  فناورانه در امتداد انقلاب سوم اقتصادی یا انقلاب دیجیتال قرار گرفته است.

به‌گفته حسینی، بلاک‌ چین یکی از پدیده‌های مهم عصر انقلاب چهارم صنعتی است که یکی از پیشرانهای اقتصاد دیجیتال یا اقتصاد هوشمند به‌حساب می‌آید.

وزیر پیشین اقتصاد با اشاره به رویکرد مبدعان مطرح‌ترین ارز دیجیتال (بیت‌ کوین) بر اساس فناوری بلاک‌ چین گفت: بیت‌ کوین با ادعای مقابله با بانکهای مرکزی و انحصار انتشار پول تولید و معرفی شد اما به‌نظر می‌رسد در آینده نزدیک در عرصه‌هایی مثل مالیات و بیمه نیز بلاک‌ چین نقش‌آفرین باشد.

وزیر اقتصاد دولت دهم با بیان این‌که “زمانی به‌دنبال درک اقتصاد برخط بودیم اما امروز مفهوم اقتصاد بر تقاضا مطرح شده” گفت: در اقتصادهای مبتنی بر فناوری انعطاف بسیار زیادی وجود داشته و شغلها دیگر پایدار نیستند.

وی افزود، گزارش سال 2015 مجمع جهانی اقتصاد نشان می‌دهد 10 درصد تولید ناخالص داخلی جهان تا سال 2025 درگیر حوزه بلاک‌ چین خواهد بود.

انحصار انتشار اسکناس از سوی بانک‌های مرکزی از بین خواهد رفت!

حسینی با ابراز اینکه کنار اقتصاد مجازی، امروز پولهای مجازی مقابل پول‌های واقعی مطرح شده‌اند گفت: این نوآوری در حوزه ارز دیجیتال، انحصار انتشار اسکناس از سوی بانک‌های مرکزی را از بین خواهد برد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر به‌سرعت در حال گذار از پول الکترونیکی به پول مجازی هستیم.

حسینی گفت: در سال 2012 بانک مرکزی اتحادیه اروپا پول مجازی و پول الکترونیکی را با هم مقایسه کرد اما تنها سه سال بعد گزارش اولیه خود را اصلاح کرد. در گزارش جدید تأکید شده بود پولهای مجازی دیگر محدود به محیط‌های مجازی نیست، این واقعیتی است که امروز به‌خوبی شاهد آن هستیم.

وزیر پیشین اقتصاد در انتهای مباحث خود به عملکرد نهادهای حاکمیتی در برخورد و مواجهه با رمزارزها اشاره کرد و گفت: یک سال پیش شورای مقابله با پولشویی استفاده از رمزارزها را منع کرده بود اما دیدیم که خیلی این مصوبه اثرگذار نبود، در نهایت نزدیک به 2 ماه قبل شورای‌عالی فضای مجازی به این موضوع ورود کرد و مقرر شد ممنوعیت قبلی در خصوص استفاده از رمزارزها برداشته شود‌.

وی ادامه داد، اما پیام اصلی این مصوبه تنها به قیمت برق مصرفی استخراج بیت‌ کوین اشاره داشت و جنبه‌های مهم نهادی این پدیده نوظهور فناورانه دیده نشده بود.
منبع tasnim

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت