اعتراف هاسکینسون در رابطه با پیش‌بینی شرایط کاردانو!

هاسکینسون دو سال پیش پیش‌بینی جسورانه‌ای درباره کاردانو(ADA) ارائه نمود که هنوز به‌طور کامل محقق نشده است، اگرچه این اکوسیستم در طول سال 2022 از نظر بسیاری از شاخص‌ها، رشد خوبی را تجربه کرد.

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، یکی از بنیان‌گذاران بلاک چین کاردانو، با جسارت اعتراف کرده است که پیش‌بینی او در ژوئیه 2020 در مورد تعداد ‌DAppهایی که به شبکه کاردانو می‌آیند هنوز محقق نشده است.

هاسکینسون در ۲۳ مارس با اشاره به توییت معروف خود از ژوئیه ۲۰۲۰، توییت کرد: “به یاد دارید زمانی که ورود هزاران دارایی و DApp به کاردانو پیش‌بینی کردم؟ خب من اشتباه می‌کردم”

بااین‌حال، او ممکن است توییت خود را به غلط به خاطر داشته باشد و در مورد آن اشتباه نموده باشد، زیرا او در ژوئیه 2020 پیش‌بینی کرده بود که تا سال 2021، صدها دارایی و هزاران DApp در کاردانو وجود خواهد داشت.

درحالی‌که به نظر می‌رسد تعداد دارایی‌ها تا سال 2022 به لطف پروتکل‌های جدید ضرب توکن غیرقابل تعویض (NFT) از پیش بینی‌های او فراتر رفته است، تعداد برنامه‌های غیرمتمرکز در حال اجرا در شبکه چندان چشمگیر نیست.

هاسکینسون معتقد است که توسعه‌دهندگان منتظر استقرار ارتقاء هاردفورک واسیل (Vasil) در کاردانو هستند که در ژوئن امسال برنامه‌ریزی‌شده تا پروژه‌های خود را راه‌اندازی کنند.

بنابر گفته کاردانو کیوب (Cardano Cube )ردیاب اکوسیستم پیشرو کاردانو، 579 DApp در مراحل مختلف توسعه وجود دارد.

“چیزی که بیشتر آن‌ها نمی‌دانند این است که بسیاری از ‌DAppهای کاردانو منتظر راه‌اندازی هاردفورک واسیل در ماه ژوئن هستند تا از ویژگی پایپلاینینگ آن بهره ببرند. بنابراین به نظر می‌رسد ما هنوز چیزی در کل ارزش قفل‌شده ندیده‌ایم.”

درحالی‌که برخی از پیش بینی‌های برتر هاسکینسون با داده‌های سال 2020 در تناقض است، اما تأیید می‌کند که اکوسیستم کاردانو در طول سال 2022 تاکنون در حال افزایش و رشد ثابت بوده است. راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز ساندی سواپ (SundaeSwap ) در 21 ژانویه به جرقه افزایش بزرگی در کل ارزش قفل‌شده بدل شد.

علیرغم رشد شاخص‌های کاردانو در سال جاری، کل این شبکه هنوز در مقایسه با رقبای لایه 1 او در دیفای (DeFi ) مانند اتریوم(ETH) و سولانا (SOL) کم‌رنگ است.

منبع: Cointelegraph

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.