افزایش تعداد نهنگ های بازار رمز ارز و نزدیک شدن به رکورد سال 2017!

راهنمای مطالعه

شبکه ی خبری و تحلیلی گلس نود (Glassnode)، در آخرین گزارش خود به بررسی تعداد نهنگ های موجود در بازار بیت کوین پرداخت. طبق گزارش منتشر شده توسط این شبکه ی خبری، تعداد نهنگ های حال حاضر بیت کوین در حال نزدیک شدن به سطح سال 2017 می باشند، زمانی که بیت کوین به بیشترین رکورد خود یعنی 20 هزار دلار رسید. نهنگ ها و تعداد آن ها، همواره یکی از شاخص های مهم تحلیل بازار و روند قیمتی بیت کوین می باشد، زیرا این افراد توانایی تغییر قیمت و روند بازار را دارند. درواقع اگر نهنگ ها با هم هماهنگ شوند، به راحتی می توانند بازار را دگرگون کنند.

قدرت گیری مجدد نهنگ ها

گلس نود در گزارش خود، نهنگ ها را سرمایه گذارانی دانست که بیشتر از 1000 واحد بیت کوین در اختیار دارند. گلس نود با ارائه آماری بیان کرد که از ژانویه سال جاری، روند رو به رشد تعداد نهنگ ها شروع شده و در حال حاضر نیز این روند افزایشی، ادامه دارد.

در حال حاضر، تخمین زده می شود که در حدود 1882 نهنگ در بازار رمز ارز در حال فعالیت باشند. ارزش بیت کوین و بازار این رمز ارز نسبت به مارس 2016، 20 برابر شده است. در مارس 2016 نیز تعداد نهنگ های بازار در محدوده ی 1800 قرار داشت. در واقع با یک محاسبه ی ساده مشخص است که قدرت نهنگ ها بسیار بیشتر شده و ارزش دلاری دارایی آن ها نیز 20 برابر شده است. بنابراین نهنگ ها به راحتی می توانند بازار را به سمت مطلوب خود هدایت کنند.

بررسی های بیشتر نشان دهنده ی این موضوع است که نهنگ ها بیشتر تمایل به هودل کردن سرمایه خود دارند. طبق آمار منتشر شده، درصد زیادی از این افراد در 5 سال گذشته، بیت کوین های خود را مورد نقل و انتقال قرار ندادند و سرمایه خود را حفظ کردند. در طی این 5 سال، بارها شاهد ریزش شدید بازار بودیم. حتی در پنج شنبه ی سیاه نیز که قیمت بیت کوین به عدد غیر قابل تصور 3600 دلار رسید، باز هم بخش زیادی از نهنگ ها شرایط هودل خود را حفظ کردند و اقدامی مبنی بر فروش دارایی خود نکردند.

هودل بیت کوین از سمت نهنگ ها، برای بازار و روند قیمتی بیت کوین می تواند نشانه ی خوبی باشد. زیرا از عرضه ی ناگهانی بیت کوین در حجم زیاد به بازار جلوگیری می شود. البته باید اشاره کرد که نهنگ ها نیز به عنوان ذی نفعان اصلی بازار رمز ارز، قطعا به افزایش قیمت بیت کوین چشم دوخته اند و در نهایت به سمتی حرکت می کنند که قیمت بیت کوین روند افزایشی به خود بگیرد، اما بارها شاهد دستکاری بازار توسط نهنگ ها به هدف نوسان گیری بازار رمز ارز بوده ایم. در ریزش اخیر نیز گزارشاتی مبنی بر تحرکات نهنگ ها و دست داشتن آن ها، منتشر شد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت