افزایش شاخص تسلط بر بازار بیت ‌کوین و ریزش آلت‌ کوین‌ها!

افزایش شاخص تسلط بر بازار بیت ‌کوین و ریزش آلت‌ کوین‌ها!

راهنمای مطالعه

درحالی‌که این روزها قیمت بیت‌کوین (BTC) رکورد شکنی می‌کند و با رسیدن به سطح 16500 دلار موفق به فتح سقف جدیدی در سال جاری شده، اما در آن سوی بازار آلت‌کوین‌ها از قافله عقب مانده‌اند و درنتیجه سلطه بیت‌کوین بر بازار رمزارز افزایش یافته است. درحالی بیت‌کوین با اطمینان به سمت سقف‌های سالیانه‌ جدید خود درحال پیشروی است که در دیگر سو اکثر آلت‌کوین‌ها در ادامه روند صعودی خود ناکام مانده‌اند. به همین ترتیب، شاخص سلطه (Dominance) بیت‌کوین بر بازار رمزارز برای برهه‌ای به بیش از 65 درصد رسیده است. اگرچه در 24 ساعت گذشته بیت کوین با کاهش قیمت، به کانال 15 هزار دلار بازگشته است.

در روزهای اخیر اتریوم (ETH) به قیمت 470 دلار جهش کرده بود اما خرس‌های بازار مانع از پیشروی بیشتر این رمزارز و در واقع باعث افت قیمت آن شدند، به طوریکه در زمان نگارش این خبر، دومین رمزارز بزرگ بازار در محدوده 455 دلار در حال معامله است. به طور میانگین و همانطور که پیش‌تر نیز گزارش شده بود، بیت‌کوین همچنان با ادامه عملکرد اخیر خود درحال پیشروی است. در واقع این رمز ارز در 7 روز گذشته توانست رشد 3 درصدی را تجربه کند که با توجه به ارزش هر واحد آن، تاثیرگذاری زیادی را بر روی شاخص تسلط بازار اعمال کرده است.

در زمان نگارش این خبر بیشترین افت قیمت در آلت‌کوین‌ها مربوط به کوین‌های ABBC با 11.6 درصد ، اوشن پروتکل (OCEAN) با 11 درصد ، نیر پروتکل (NEAR) با 10 درصد و ارز اومیسگو (OMG) با 9 درصد کاهش بوده است. در مقابل، ارز دیکرد (DCR) با ثبت بیشترین میزان بازدهی از روز گذشته با رشد 15 درصدی قیمت همراه بوده است. با این حال، این پیشرفت کافی به نظر نمی‌رسد و انتظار می‌رود که نخستین رمزارز بازار عملکرد بهتری را داشته باشد. در ساعات گذشته بیت کوین وارد روند اصلاحی شده و ادامه مسیر این رمز ارز تا حدودی نامشخص است.  

درپی رشد قیمت بیت‌کوین و کاهش قیمت آلت‌کوین‌ها از سوی دیگر، سلطه‌ بیت‌کوین در بازار رمزارز افزایش یافته است. این شاخص که ارزش بازار بیت کوین را با سایر رمز ارزهای موجود مقایسه می‌کند اکنون در نقطه 64.7 درصد قرار دارد که نشان از افزایش 1 درصدی از 11 نوامبر تاکنون دارد به طوریکه در آن تاریخ اکثر آلت‌کوین‌ها و توکن‌های دیفای (DeFi) بر مدار صعود قرار داشتند. همین موضوع نشان دهنده‌ی عملکرد خوب بیت کوین در دو هفته اخیر است.

منبع: Cryptopotato

لورم ایپسوم

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط نوشته ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3160"]

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3031"]