افزایش فراگیری ارز دیجیتال در بین آمریکایی‌های بدون حساب بانکی!

نظرسنجی فدرال رزرو نشان می‌دهد 13 درصد از آمریکایی‌های بدون حساب بانک از ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌ها و نقل و انتقالات مالی استفاده می‌کنند پذیرش ارزهای دیجیتال در ایالات‌متحده در حال رشد است و طبق نظرسنجی فدرال رزرو (FED)، افراد بدون حساب بانکی رهبری انقلاب علیه روش سرمایه‌گذاری سنتی را بر عهده‌دارند. ارزهای دیجیتال به موضوعی مرتبط برای فدرال رزرو تبدیل شده است. این اولین باری است که آن‌ها دریکی از نظرسنجی‌های آن گنجانده می‌شوند تا تجربیات مصرف‌کنندگان بزرگ‌سال با روش‌های پرداخت‌ نوظهور را بهتر درک کنند.

در 23 می، فدرال رزرو ایالات‌متحده نظرسنجی با عنوان “بهزیستی اقتصادی خانوارهای ایالات‌متحده در سال 2021” منتشر کرد که شامل چندین موضوع مرتبط با میزان مشارکت آمریکایی‌ها با ارزهای دیجیتال بود. این نظرسنجی بین 11 هزار بزرگ‌سال آمریکایی بین اکتبر تا نوامبر 2021 صورت پذیرفت. هدف این نظرسنجی آگاهی از وضعیت اقتصادی این افراد و نوع سرمایه‌گذاری آن‌ها بود. فدرال رزرو دریافت که بخش بزرگی از بزرگ‌سالان با درآمد بالا (بیش از 100 هزار دلار) در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

بعلاوه، در این تحقیق به این نتیجه رسیدند که در مقایسه با سال گذشته، درصد افرادی که از ارزهای دیجیتال به‌عنوان نوعی سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند، افزایش‌یافته است، حتی می‌توان گفت این میزان از تعداد افرادی که از رمزارزها برای تراکنش یا خرید استفاده می‌کردند، پیشی گرفته است. این امر به اعتماد بیشتر سرمایه‌گذاران بالغ تبدیل می‌شود.

12 درصد از بزرگ‌سالان موردبررسی در این نظرسنجی اعلام کردند که ارزهای دیجیتال را فقط برای مقاصد سرمایه‌گذاری خریداری کرده‌اند. در مقابل، 2 درصد گفتند که از رمزارزها برای خرید محصولات یا ارسال پول برای خانواده یا دوستان خود  استفاده می‌کنند

تنها 1 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که از ارزهای دیجیتال خود برای ارسال پول به خانواده یا دوستان خود در خارج از کشور استفاده می‌کنند. این نشان می‌دهد که تعداد کمی از مردم در ایالات‌متحده هنوز خدمات سنتی حواله یا حتی چارچوب بانکداری قدیمی را برای نقل‌وانتقال پول بین‌المللی ترجیح می‌دهند.

13 درصد از بزرگسالان بدون حساب بانک از روش‌های رمزنگاری به عنوان وسیله پرداخت استفاده می‌کنند بر اساس نتایج این نظرسنجی، 99 درصد از افرادی که بدون استفاده از ارزهای رمزنگاری‌شده برای تراکنش، روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند، دارای حساب بانکی نیز هستند. در مقابل، 13 درصد از افرادی که حساب بانک ندارند، به جای سرمایه گذاری یا سفته بازی، بیشتر از رمزنگاری به عنوان وسیله پرداخت استفاده می کنند. 

به‌طورکلی، این گزارش نشان داد که پذیرش ارزهای دیجیتال در ایالات‌متحده در حال رشد است و افراد بیشتری تمایل دارند قبل از استفاده از ارزهای دیجیتال به‌عنوان وسیله پرداخت یا جایگزینی برای پول، روی آنها سرمایه‌گذاری کنند.

منبع: Cryptopotato

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.