افزایش میزان کلاه برداری بازار رمز ارز در سال جاری!

تله خرسی و تله گاوی را در بازارهای مالی بشناسید!

راهنمای مطالعه

طبق بررسی های انجام شده، به نظر می رسد که در سال جاری از حیث میزان جرائم و کلاه برداری های انجام شده در حوزه ی رمز ارز، یک رکورد جدید ثبت شود. شرکت CipherTrace که در حوزه ی امنیت فعالیت می کند، در آخرین گزارش منتشر شده ی خود به بحث و بررسی در این زمینه پرداخت. طبق آمار منتشر شده توسط این شرکت، در پنج ماه نخست سال جاری، در حدود 1.4 میلیارد دلار، رمز ارز مورد سرقت قرار گرفته است. عددی که نسبت به سال گذشته با رشد چشمگیری همراه بوده است.

سواستفاده ی هکرها از بحران کرونا

در سال 2019، کل میزان دارایی های به سرقت رفته توسط هکرها برابر با 4.5 میلیارد دلار بوده و بیشتر آن در 6 ماهه ی دوم سال اتفاق افتاده و تا به اینجای کار می توان سال جاری را از این حیث، رکورد دار دانست. شرکت CipherTrace معتقد است که یکی از دلایل افزایش قربانینان حملات هکری، بحران اقتصادی پیش آمده ناشی از ویروس کرونا می باشد. درواقع افراد به راحتی با وعده های پوچ به دام هکرها می افتند و قربانی می شوند.

طبق گزارش منتشر شده، تاکنون چندین مورد کلاه برداری با عنوان ویروس کرونا شناسایی شده است. هکرها با ارسال ایمیل انبوه و معرفی خود به عنوان سازمان بهداشت جهانی و از این قبیل سازمان ها، اقدام به دریافت اطلاعات شخصی قربانیان می کردند. نرم افزارهای متعددی نیز که در ظاهر به ارائه آمار ویروس کرونا و اطلاعات مربوط به آن فعالیت می کردند منتشر شد اما در باطن اقدام های مخربی را انجام می دادند.

در این رابطه کلاه برداران نیز از سادگی برخی افراد استفاده کرده و اقدام به فروش واکسن های جعلی و وسایل بهداشتی از قبیل ماسک و دستکش می کردند و هزینه ی این تجهیزات دروغین را به بیت کوین (BTC) و سایر رمز ارزها دریافت می کردند. شرکت CipherTrace معتقد است که اگر در این رابطه اقدام خاصی انجام نشود، قطعا شاهد ثبت رکورد جدید از حیث کلاه برداری و جرائم مربوط به حوزه رمز ارز در سال جاری خواهیم بود.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت