افزایش نرخ خروجی از صرافی ها و تقویت روند صعودی بیت کوین!

راهنمای مطالعه

طبق آخرین گزارش منتشر شده توسط شبکه ی تحلیلی و خبری گلس نود (Glassnode)، میزان برداشت از صرافی ها بسیار بیشتر از میزان واریزی شده و درواقع نرخ خروجی صرافی های رمز ارز به شدت افزایش یافته است. این روند می تواند پیام های متفاوتی را از روند آتی بازار ارائه دهد. آخرین باری که شاهد چنین روندی در میزان ورودی و خروجی بودیم، بیت کوین (BTC) توانست 88 درصد رشد قیمتی را تجربه کند. بنابراین می توان انتظار رشد بسیار چشمگیری را از این رمز ارز تا آخر ماه آگوست داشت.

گلس نود با ارائه مستنداتی بیان کرد که در 8 ژوئن، بین میزان ورودی و خروجی صرافی های رمز ارز، 27 هزار واحد اختلاف افتاده که عدد بسیار چشمگیری است. روند برداشت از صرافی ها بعد از ریزش شدید در پنج شنبه ی سیاه شتاب بیشتری به خود گرفته اما در روزهای اخیر، شدت اختلاف پیش آمده، بسیار بیشتر شده است.

شرایط به سود قیمت بیت کوین!

طبق نظر تحلیل گران، شرایط پیش آمده قطعا بر روی روند قیمتی بیت کوین تاثیر مثبت خواهد گذاشت و باعث تقویت مسیر صعودی این رمز ارز خواهد شد. در واقع یکی از دلایل اصلی خروج از صرافی، منطق هودل (HODL) کردن و ذخیره سازی برای بلند مدت است. با مرور روند گذشته کاملا مشهود است که هربار چنین شرایطی از حیث میزان برداشتی از صرافی ها پیش آمده بود، شاهد افزایش قیمت بیت کوین بودیم. برای نمونه در 18 مارس قیمت بیت کوین در نقطه ی 5238 دلار قرار داشت و در همان زمان روند برداشت از صرافی ها شدت گرفت. نتیجه ی چنین روندی باعث رشد قیمت بیت کوین تا سطح 9800 دلار شد.

یکی از دلایل اصلی افزایش میزان برداشتی، تحریمی است که کاربران کوین بیس (Coinbase) نسبت به این صرافی انجام دادند. صرافی کوین بیس بارها در زمان های حساس بازار از دسترس خارج شده و آزادی عمل را از کاربران سلب کرده و باعث تحمیل ضرر و زیان های زیادی شده است. درواقع حس بی اعتمادی شدیدی در بین فعالان بازار رمز ارز نسبت به این صرافی ایجاد شده و کاربران زیادی در حال خارج کردن دارایی خود می باشند.

اگر روند شکل گرفته به قوت خود باقی بماند و بیت کوین های بیشتری از صرافی های رمز ارز خارج شود، قطعا در میان مدت شاهد افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین خواهیم بود. زیرا علاوه بر خروج دارایی کاربران از صرافی ها، ماینرها نیز دیگر اقدامی مبنی بر عرضه ی بیت کوین به بازار انجام نمی دهند و در واقع بازار رمز ارز با کاهش شدید عرضه ی بیت کوین روبرو خواهد شد. روندی که می تواند قیمت بیت کوین را تا سطوح بسیار بالایی، افزایش دهد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت