انتقال بیت کوین بعد از 11 سال، آیا ساتوشی افسانه ای بازگشته است؟

ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین کیست؟

راهنمای مطالعه

دقایقی قبل، 50 واحد بیت کوین که از فوریه سال 2009 تا به امروز در یک آدرس ساکن مانده بود، مورد انتقال قرار گرفت. آدرسی که بسیاری از فعالین رمز ارز آن را مرتبط با ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)، خالق بیت کوین می دانند. این خبر باعث ایجاد یک شوک در جامعه ی رمز ارز شد و تقریبا در تمام شبکه های اجتماعی و خبرگزاری ها، موضوع اصلی صحبت ها شده است.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط شبکه ی تحلیلی Blockchair.com، آدرس عمومی که یک ماه بعد از شروع به کار بیت کوین در سال 2009 ایجاد شد، تمام 50 بیت کوین دارایی موجود در آدرس را مورد انتقال داد. از این 50 واحد بیت کوین، 40 واحد آن به خود آدرس برگردان کیف پول برگشته و 10 واحد آن به آدرس های نامعلومی ارسال شده است. بیت کوین های ارسالی بین چندین آدرس پخش شده و ردیابی آن عمل بسیار دشواری است.

نکته ی مهم در رابطه با این انتقال این است که زمانی که این 50 واحد بیت کوین استخراج شد فقط سه شخص از بیت کوین و ماهیت آن اطلاع داشتند. ساتوشی ، هال فینی (Hal Finney) و مارتی مالمی (Martti Malmi). شایعاتی منتشر شده که مالک کنونی این بیت کوین ها همسران فینی و مالمی می باشند، اما گمانه زنی هایی نیز وجود دارد که خود ساتوشی دست به چنین اقدامی زده باشد. سناریوی دیگری نیز وجود دارد که شخص خارجی به وسیله ی حملات هکری توانسته باشد به کلید خصوصی این کیف پول دست پیدا کند، هرچند چنین چیزی محتمل نیست.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت