انتقال 300 میلیون دلار بیت‌ کوین به صرافی‌ها پیش از ریزش اخیر بازار!

انتقال 300 میلیون دلار بیت‌ کوین به صرافی‌ها پیش از ریزش اخیر بازار!

راهنمای مطالعه

بیت‌کوین (BTC) پس از چند روز درگیری با مقاومت 19 هزار دلار و ناکامی در تثبیت بالاتر از این محدوده، سرانجام روند نزولی به خود گرفت و وارد روند ریزشی شد. این رمز ارز در 48 ساعت گذشته نوسانات زیادی را تجربه کرده و در حال حاضر در تلاش برای تثبیت جایگاه خود در کانال 18 هزار دلار می‌باشد. داده‌های اخیر نشان داده‌اند که تعداد قابل‌توجهی بیت‌کوین‌ از کیف پول‌های غیرفعال به صرافی‌ها منتقل شده که نشان می‌دهد این کاهش قیمت بیت‌کوین تاحدودی مورد انتظار و قابل پیش‌بینی بود.

در آخر هفته گذشته بیت‌کوین برخلاف معمول با نوسانات قیمتی کمی همراه بود و بازار نسبتاً آرامی را سپری کرد. اما از 48 ساعت گذشته این رمزارز با افت قیمتی شدید مواجه شده است. در اوایل روز گذشته رسانه Cryptopotato در گزارشی اعلام کرد که قیمت بیت‌کوین از سقف 19300 دلار روند نزولی به خود گرفته و این ریزش تا قیمت 18100 دلار نیز ادامه داشته است. در پی این ریزش، اکثر آلت‌کوین‌ها نیز با کاهش قیمت همراه بودند و درنتیجه 35 میلیارد دلار از ارزش کل بازار رمزارز کاسته شد. پس از این خبر، قیمت این رمزارز با افت بیشتری همراه شد و به محدوده 17650 دلار نیز رسید.

در ادامه بیت کوین توانست خود را تا کانال 18 هزار دلار بالا بکشد. براساس داده‌های شرکت تحلیلی سانتیمنت (Santiment)، این افت قیمت تا حدودی قابل پیش‌بینی بوده است. این شرکت پس از بررسی تعداد بیت‌کوین‌های موجود در کیف پول‌های غیرفعال و صرافی‌ها به این نتیجه رسیده است که ساعاتی قبل از شروع ریزش بازار، واریز بیت‌کوین‌ها به صرافی‌ها افزایش یافته است. این شرکت تحلیلی معتقد است که این حجم از جابجایی بیت‌کوین از کیف پول‌های غیرفعال به صرافی‌های دارایی دیجیتال در طی پنج هفته گذشته بی‌سابقه بوده است.

در واقع از روند به وجود آمده و آمار ارائه شده اینطور برداشت می‌شود که بخشی از هولدرها که تاکنون به دارایی خود دست نزده بودند و آدرس‌های آن‌ها در آمار آدرس‌های غیرفعال به شمار می‌آمد، با رسیدن بیت کوین به کانال 19 هزار دلار و در ادامه شکستن سقف تاریخی خود، اقدام به نقد کردن دارایی خود کردند و همین موضوع باعث تضعیف روند صعودی بیت کوین و در ادامه تقویت روند نزولی این رمز ارز شد. در حال حاضر گاوهای بازار در تلاش برای تثبیت جایگاه بیت کوین در کانال 18 هزار دلار و آماده سازی این رمز ارز برای ادامه روند صعودی می‌باشند.

منبع: Cryptopotato

لورم ایپسوم

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط نوشته ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3160"]

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3031"]