اولیری: ماسک تحت فشار سهامداران از بیت‌ کوین دوری کرد!

راهنمای مطالعه

کوین اولیری (Kevin O’Leary)، سرمایه‌گذار برجسته، می‌گوید سهامداران تسلا، ایلان ماسک را تحت فشار گذاشته‌اند تا پرداخت بوسیله بیت‌کوین (BTC) را در این شرکت قطع کند و به عنوان روشی برای پرداخت هزینه خدمات و سرویس‌های تسلا کنار بگذارد. پس از تصمیم تسلا مبنی بر حذف بیت‌کوین از خدمات و پرداخت‌هایش تنها دو ماه بعد از ورود به بازار بیت‌کوین توسط آن‌ها، اقدام این شرکت تولید خودروهای برقی و مدیرعامل آن دنیای کریپتو‌کارنسی را به لرزه در آورد. صرف نظر از تاثیر مستقیم این اقدام بر بازار رمزارزها، این مساله باعث جلب توجه جهانی به مصرف انرژی بیت‌کوین شد و به صورت گسترده در فضایی خارج از جامعه رمز‌ارزها مورد بحث قرار گرفت.

بحث اصلی از استدلال‌های تسلا نشات گرفت. این شرکت معتقد است پس از نگرانی درباره “کاربرد روبه افزایش سوخت‌های فسیلی در معاملات و ماینینگ بیت‌کوین ، به ویژه ذغال سنگ، که بیشترین میزان آلایندگی را در بین انواع سوخت‌ها دارد، ” به چنین تصمیمی رسیده است. با توجه به این که تسلا شرکتی است که جهت حذف انتشار کربن تلاش می‌کند، اقدام این شرکت تا حدودی قابل درک است حتی بدون در نظر گرفتن انرژی واقعی مورد نیاز برای توسعه و تامین نیروی خودروهای شرکت.

اما نکته‌ای که وجود دارد این است که ایلان ماسک یکی از سرمایه‌گذاران برجسته و یکی از بهترین کار‌آفرینان نسل ما است. به این ترتیب، بیهوده است که فکر کنیم او و شرکت تحت مدیریتش قبل از انجام تحقیقات کافی پرداخت‌های بیت‌کوین را فعال می کند (و بیش از 5/1 میلیادر دلار دارایی بیت‌کوین خریداری می‌کند). در نتیجه، بحث‌ها و گمانه‌زنی‌های بیشتری درباره تصمیم تسلا مطرح شده است.

ایلان ماسک تحت فشار سهامداران قرار می‌گیرد!

اوریلی در این رابطه بیان کرد: “ایلان تحت فشار قرار گرفته بود. من معتقدم نظردادن علنی سهامداران تسلا در این باره به خاطر این بود که آنها دائما با کمیته‌های محیط زیست پایدار سر و کار دارند و هوادار استفاده از بیت کوین به عنوان پول مورد استفاده برای خرید ماشین‌های تسلا نیستند. بنابراین احتمالا ایلان را برای گفتن این حرف تحت فشار قرار دادند”. اوریلی در ادامه گفت او تصمیم تسلا را درک می‌کند. وی ادامه داد اقدام تسلا پژواک صدای شرکت‌های دیگر در این زمینه است. این شرکت‌ها می‌بایست درباره پایداری محیط زیست جوابگو باشند.

ممکن است فشار سیاسی در کار باشد!

بلافاصله بعد از مشخص شدن تصمیم تسلا، وبسایت کریپتو‌پوتیتو با مکس کایسر (Max Keiser) یکی از حامیان برجسته بیت‌کوین تماس گرفت. وی تاکید کرد که ماسک ممکن است تحت فشارهای خارجی بوده باشد ولی او معتقد است که این مساله بیشتر سیاسی بوده است. تسلا و کل کسب و کار ایلان ماسک به شدت وابسته به یارانه‌های دولت‌های آمریکا و چین است. یارانه‌هایی که به عنوان پول مجانی آغاز شده بودند. ولی حالا که دولت‌های هر دو کشور لطف‌های خودشان را قطع کرده‌اند او دچار فروپاشی روانی شده و این بهایی است که می‌پردازد.

منبع: Cryptopotato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت