اولین تلفن هوشمند مبتنی بر بلاک چین در نمایشگاه (CES) رونمایی شد!

اولین تلفن هوشمند مبتنی بر بلاک چین در نمایشگاه (CES) رونمایی شد!

راهنمای مطالعه

با فرا رسیدن سال 2020، می توان گفت وارد دهه ی جدیدی از تاریخ شدیم و این دهه بی شک همراه با خود اختراعات و تکنولوژی های جدیدی به همراه خواهد داشت. اما هر تکنولوژی جدیدی که معرفی می شود در مقابل آن خطرات و تهدید های جدیدی بروز پیدا می کند.

امروزه هکرها و مجرمان سایبری همه جا در کمین هستند و از آنجایی که تعداد کاربران اینترنت به سرعت در حال افزایش است، افراد زیادی می توانند قربانی این مجرمان شوند. طبق آمار منتشر شده از هر ده کاربر اینترنت، هشت نفر در خطر حمله ی هکرها قرار دارند.

اگرچه در سال های اخیر گام هایی برای ایمن سازی در این زمینه برداشته شده اما همچنان  مسئله ی امنیت در فضای اینترنت یک موضوع بسیار حیاتی به شمار می آید. از طرفی به دلیل اینکه اکثر کاربران اینترنت به وسیله ی تلفن های هوشمند به دنیای اینترنت وصل می شوند. این نیاز امنیتی در بستر تلفن های هوشمند بیش از پیش احساس می شود.

اینجاست که فناوری بلاکچین می تواند به عنوان یک ناجی عمل کند. با وجود ویژگی های توزیع شدگی و مصون بودن از کنترل نقطه ای، بلاکچین نوید از یک بستر بسیار امن را می دهد. در سال های اخیر تلاش های زیادی برای ارائه تلفن های هوشمند بر بستر بلاکچین انجام شده بود اما متاسفانه بنا به دلایلی این پروژه ها شکست خورد و به مرحله تجاری سازی نرسید.

اولین تلفن هوشمند بر پایه بلاک چین …

اما امسال متفاوت آغاز شد. در نمایشگاه بین المللی سی ئی اس (CES)، اولین تلفن هوشمند بر پایه بلاکچین رونمایی شد. این تلفن هوشمند که Block on Block (BOB) نام گذاری شد توسط شرکت Pundi X که در کشور سنگاپور فعالیت می کند، توسعه داده شده و به عنوان پرچم دار جدید این شرکت معرفی شده است.

این تلفن هوشمند ابتدا با نام XPhone در حال توسعه بود و حتی در همایش Blockchain Summit در سال 2018 معرفی شد. اما بعد از مدتی شرکت توسعه دهنده در پروژه تغییراتی ایجاد کرد و با نام جدید و ویژگی های جدید به پرده برداری از این تلفن هوشمند پرداخت.

این تلفن هوشمند از سیستم عامل XOS بهره می برد. طبق توضیحات ارائه شده، در این سیستم عامل تمام فرآیند ها مانند تماس تلفنی، ارسال پیام کوتاه و فرآیند های ارتباطی به صورت آنلاین و از طریق بستر توزیع شده بلاکچین انجام خواهد شد.

در واقع هر گوشی BOB به عنوان یک گره در شبکه عمل خواهد کرد و نیاز به یک سرویس خدمات دهی متمرکز را از بین می برد. به عبارت دیگر هرچه میزان BOB های فعال بیشتر شود، شبکه توزیع پذیری بیشتری پیدا خواهد کرد و در نتیجه امن تر خواهد شد.

مدیر عامل شرکت Pundi X در جلسه رونمایی این تلفن هوشمند اشاره کرد که هدف نهایی ما این است که اطلاعات کاربران دست خودشان باشد و هیچ شخص یا ارگانی توانایی دخل و تصرف در آن را نداشته باشد.
منبع Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت