اگر تاریخ تکرار شود به زودی شاهد جهش بیت‌ کوین خواهیم بود!

راهنمای مطالعه

اگر بتوان به روند گذشته‌ی بیت‌کوین (BTC) استناد کرد، در این صورت قیمت این رمز ارز بایستی بعد از ریزش‌های اخیر با جهش دیگری همراه شود. در روزهای اخیر قیمت بیت‌کوین با افت بسیاری همراه بوده و طی هفته گذشته حدود 20 درصد از ارزش خود را از دست داده است. به همین ترتیب این موضوع بسیاری از سرمایه‌گذاران را نگران کرده که مبادا روند صعودی سال 2021 پایان یافته باشد. بر اساس یکی از شاخص‌ها، در صورت تکرار تاریخ قیمت بیت‌کوین بایستی پس از ریزش‌های اخیر مجدداً به روند صعودی خود ادامه دهد.

بیت‌کوین در روزهای اخیر با افت شدیدی مواجه شد به طوریکه قیمت این رمزارز طی هفته گذشته بیش از 12 هزار دلار کاهش یافته است. این مسئله همچنین نگرش و احساسات بازار را نسبت به این رمزارز بسیار تغییر داده و این موضوع را می‌توان از شاخص ترس و طمع (Fear & Greed) به خوبی استنباط کرد. با یک مقایسه ساده می‌توان متوجه این تغییر نگرش و احساسات شد. هفته گذشته این شاخص در وضعیت “طمع شدید” قرار داشت، درحالی اکنون پس از هفت روز با کاهش قیمت این رمزارز، این شاخص در وضعیت “ترس” قرار گرفته است.

در ماه‌های اخیر تنها چند بار بازار در این وضعیت قرار گرفته و هر بار قیمت این رمزارز به سرعت بهبود یافته است. بیت‌کوین مستر (Bitcoin Master)، معامله‌گر و تحلیل‌گر معروف بازار رمزارز، در این رابطه بیان کرده است که “ اگر وضعیت فعلی را بتوان همچنان یک اصلاح تلقی کرد، باید به زودی شاهد برگشت بیت‌کوین باشیم، در غیر این صورت می‌توان گفت که قطعا الگوی این رمزارز تغییر کرده است.”

موضوع دیگری که بسیار حائز اهمیت است، آمار واریز تتر (USDT) به صرافی‌هاست. داده‌های شرکت گلس‌نود (Glassnode) نشان می‌دهد که از ابتدای فوریه تاکنون بیشترین میزان واریز تتر به صرافی‌ها در روزهای اخیر رخ داده است. برخی تحلیل‌گران معتقدند که این موضوع حاکی از خرید سرمایه‌گذاران حقوقی و نهنگ‌ها در وضعیت فعلی است. همانطور که رسانه کریپتوپوتیتو (Cryptopotato) نیز صبح امروز گزارش داده است، براساس حداقل دو شاخص درون زنجیره‌ای، احتمال برگشت قیمت بیت‌کوین وجود دارد. البته همچنان بایستی هوشیار و محتاط بود، زیرا نوسانات بالای بازار، ریسک از دست دادن سرمایه را به شدت افزایش داده است.

منبع: Cryptopotato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت