بازارهای مالی و عملکرد خوب بیت کوین در بین آن ها !

راهنمای مطالعه

11 مارس سال 2020 قطعا به عنوان یکی از تلخ ترین روزها، در تاریخ ثبت خواهد شد. روزی که سازمان بهداشت جهانی (WHO) به طور رسمی اعلام کرد که ویروس کرونا به یک پاندمیک ( مشکل دنیاگیری ) تبدیل شده است. بعد از انتشار این خبر بود که بازارهای مالی شروع به فروپاشی کردند و اقتصاد دنیا در تاریکی فرو رفت.

تمام دارایی های در تمامی بازارهای مالی شروع به ریزش ناگهانی کرد و هیچ بازاری از این وضعیت در امان نماند. حتی طلا که برای مدتها به عنوان یک دارایی امن شناخته شده بود، با ریزش شدیدی روبرو شد. بیت کوین و بازار رمز ارز علی رغم مقاومتی که در ابتدای این همه گیری نشان داد، اما نتوانست دوام بیاورد و بیت کوین نیز به سرنوشت دیگر بازارهای مالی دچار شد. نیک کارتر (Nic Carter) موسس Metrics در این باره بیان کرد:

“وقتی شرایط این چنینی به وجود می آید، فروش دارایی های افراد طبیعی است. مردم احساس امنیت نمی کنند و سعی خواهند کرد که در اولین فرصت دارایی های غیر نقدی خود را به پول نقد تبدیل کنند. بیت کوین نیز به دلیل نداشتن قوانین مالیاتی در برخی از کشورها و تبدیل سریع آن به پول نقد، انتخاب اول افراد بوده و باعث فروش انبوه آن شد.”

وضعیت بازارهای مالی

با وجود ریزش اخیر و رشد مجدد چند درصدی بازارهای مالی، بیت کوین نسبت به 12 ماه گذشته 31 درصد رشد داشته و در شرایط مساعدتری نسبت به دیگر بازارهای مالی به سر می برد. در مقابل بازار سهام علی رغم اعلام کمک فدرال و تزریق نقدینگی به بازار، نسبت به 12 ماه گذشته 5 درصد کاهش داشته است. بازار جهانی نفت در بدترین حالت خود به سر می برد و نسبت به 12 ماه گذشته، 65.5 درصد کاهش قیمت داشته است. اما طلا و بازار آن توانسته است عملکرد بهتری ارائه دهد. طلا نسبت به 12 ماه گذشته حتی نسبت به بیت کوین نیز عملکرد بهتری داشته و 38.2 درصد رشد داشته است اما در یک ماه گذشته برتری با بیت کوین بوده و توانست 25 درصد رشد داشته باشد در حالی که طلا 16 درصد افزایش قیمت داشت.

علی رغم شرایط بحرانی پیش آمده، بسیاری از تحلیل گران به رشد بیت کوین امیدوار هستند. آرتور هیس (Arthur Hayes) مدیر عامل BitMex در مصاحبه ای بیان کرد که تا پایان سال جاری، بیت کوین به 20 هزار دلار خواهد رسید.

منبع: Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت