بازار بیت‌کوین و رمزارز در کنترل گاوها!

بازار بیت‌کوین و رمزارز در کنترل گاوها!

راهنمای مطالعه

همزمان با جهش قیمت بیت‌کوین (BTC) به 61800 دلار، آلت‌کوین‌هایی مثل دیسنترالند (MANA) نیز با رشد بیش از 90 درصدی همراه بوده‌اند. پس از افزایش ناگهانی حجم معاملات بیت‌کوین و عبور از مقاومت 58 هزار دلار، این رمزارز در 13 مارس با جهش به قیمت 61844 دلار  توانست سقف قیمتی جدیدی را فتح نماید و به نظر می‌رسد که گاوها نیز کنترل کامل بازار رمزارز را در اختیار گرفته‌اند. تحلیل‌گران در طول هفته‌گذشته شکست سطح 60 هزار دلار توسط بیت‌کوین را پیش‌بینی کرده بودند، ضمن اینکه شاخص‌های اجتماعی که بیانگر جو صعودی این رمزارز بودند نیز با اعلام تصمیم به خرید بیت‌کوین توسط برخی شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران حقوقی همچنان درحال افزایش می‌باشند.

درحال حاضر بیت‌کوین در تکاپوی کشف هدف قیمتی جدید خود قرار دارد چراکه به لحاظ تکنیکال، داده‌های کمی برای تعیین اهداف بعدی این رمزارز وجود دارند. اخیراً فیلیپ سوئیفت (Philip Swift)، موسس پلفترم دیسن‌تریدر (Decentrader)، در گزارشی هدف قیمتی بعدی بیت‌کوین را محدوده 70 هزار دلار مقارن با فیبوی 1.618 اعلام کرده است. اگرچه در زمان نگارش این خبر، بیت کوین در شرایط نوسانی در مرز 60 هزار دلار به سر می‌برد و در گام اول در تلاش برای تثبیت جایگاه خود می‌باشد.

در میان خبرهای اخیر شواهدی مبنی بر افزایش پیوند میان حوزه رمزارز و صنایع اصلی دیده می‌شود، من جمله اینکه صرافی FTX در شرف انعقاد قراردادی برای حمایت مالی از یکی از تیم‌های عضو اتحادیه بسکتبال آمریکا به نام میامی هیت (Miami Heat) و دریافت حق نام‌گذاری برای استادیوم مسابقات این تیم بوده که احتمالاً به استادیوم FTX تغییر خواهد یافت. درصورت انعقاد این قرارداد، این موضوع نخستین همکاری مهم میان یک لیگ ورزشی آمریکایی و یک پروژه یا پلتفرم رمزارز خواهد بود.

از سوی دیگر پس از رکوردشکنی فروش اثر هنری Beeple در مزایده‌ای به ارزش 69.3 میلیون دلار، افزایش شهرت توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) نیز توجه جریانات رسانه‌ای را به خود معطوف کرده است. موفقیت این اقدام تعداد زیادی از هنرمندان مشهور را به بررسی در رابطه با فضای NFT و بهره‌مندی از فرصت‌های آن ترغیب کرده است. با فتح سقف قیمتی جدید توسط بیت‌کوین، موتور حرکت آلت‌کوین‌ها نیز روشن شده است. رمزارز دیسنترالند (MANA)، که یک پروژه واقعیت مجازی و مبتنی بر بازی است، با رشد 89 درصدی به قیمت 1.19 دلار رسیده و عملکرد خوبی را از خود در بازار بر جای گذاشته است.

منبع: Cointelegraph

لورم ایپسوم

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط نوشته ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3160"]

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3031"]