بازار سهام در مقابل بازار ارز دیجیتال!

راهنمای مطالعه

  • ارز دیجیتال در مقابل سهام – کدام یک بهتر است؟

سرمایه‌گذاری در سهام یک انتخاب قدیمی است درحالی‌که کریپتو شکل جدیدی از سرمایه‌گذاری است.

این امر تبدیل به یک بحث جدی بین سرمایه‌گذاران شده است. برای سالیان متمادی است که سهام وجود داشته‌اند و تقریباً توانسته است اعتماد همگان را در بازار اقتصادی جلب نماید، درحالی‌که ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر شروع به کار کرده‌اند.

 برای سرمایه‌گذاران باتجربه، این مهم نیست که کدام‌یک بهتر است، بلکه این مهم است که کدام شکل از سرمایه‌گذاری با اهداف آن‌ها همسو است. آن‌ها می‌خواهند طی چه مدت‌زمانی به چه نتایجی دست یابند؟

سهام توسط دارایی‌های شرکت یا پول فیزیکی پشتیبانی می‌شود، این در حالی است که این مورد در مورد بازار رمزارز صدق نمی‌کند. بازار رمزارز جوان است و به‌سرعت در حال رشد است که به این معنی است که نوسانات زیادی وجود دارد. سؤال “کدام بهتر است؟” پاسخ دقیق و واضح به این سؤال دشوار است، زیرا به انگیزه‌های شخصی بستگی دارد.

سی ان بی سی (CNBC ) دریافت که در سال 2021 نیمی از میلیونرها حداقل 25 درصد از ثروت خود را در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. آیا باید در سهام سرمایه‌گذاری کرد یا ارز دیجیتال؟ انتخاب و پاسخ به این سؤال همه به شما بستگی دارد.

  •  آیا ارز دیجیتال مانند سهام عمل می‌کند؟

سرمایه‌گذاری در سهام با تعهد وجوه به ارزهای دیجیتال متفاوت است. بااین‌حال، هرکدام از این دو مزایا و معایب خود را دارند.

 هم ارزهای دیجیتال و هم سهام هر دو برای سرمایه‌گذاری و افزایش ثروت استفاده می‌شود. اما همان‌طور که در بالا ذکر شد روش سرمایه‌گذاری کاملاً متفاوت است. هنگامی‌که شما درزمینه سهام سرمایه‌گذاری می‌کنید، مالک بخشی خاص از یک شرکت به نام سهامدار می‌شوید.

امکان خرید سهام در ساعات فعالیت بازار بورس وجود دارد. اگر سهامی که در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اید عملکرد خوبی داشته باشد، سود سهام نیز دریافت خواهید کرد. سود سهام ممکن است به صورت نقد نگهداری شود یا مجدداً سرمایه‌گذاری شود تا سهام بیشتری توسط سرمایه‌گذارانی که آن‌ها را دریافت می‌کنند جمع‌آوری کنند.

بازار سهام از نظر قوانین و مقررات فوق‌العاده سخت‌گیرانه عمل می‌کند و در صورت عدم رعایت این قوانین مجازات‌های سخت‌گیرانه ای در نظر گرفته شده است. در مقابل بازار کریپتو نیازی به سروکار داشتن با قوانین و مقررات بین‌المللی ندارد و به‌صورت 24 ساعته در حال فعالیت است. زمانی که در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستید، سود سهام پرداختی دریافت نمی‌کنید، مالکیتی وجود ندارد. در عوض، می‌توانید توکن‌های خود را برای کسب درآمد غیرفعال قرض دهید یا سهام‌داری کنید.

درصورتی‌که قصد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را دارید، می‌توانید به‌راحتی این کار را انجام دهید. با انجام این کار، کوین‌های دیجیتال خارج از کنترل بانک مرکزی قرار می‌گیرند و به شما این امکان را می‌دهند که تراکنش‌های ناشناس را با سرعت بسیار بالا و دور زدن روندهای اقتصادی مانند تورم انجام دهید.

  • آیا ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری خوبی در سال 2022 است؟

اگر قصد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را دارید، باید با خطرات و مزایای بازار ارز دیجیتال آشنا باشید.

اینکه آیا ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری خوبی در سال 2022 است یا خیر نیز یک موضوع ذهنی است. در سال‌های اخیر قطعاً پیشرفتی در عادی‌سازی بازار ارزهای دیجیتال صورت گرفته است.

بااین‌حال، شخص سرمایه‌گذار هنوز مجاز به استفاده از سکه‌های خود برای کارهای روزمره مانند خرید مواد غذایی یا پرداخت اجاره نیست. مقررات از یک سو راحتی را فراهم می‌کند، اما از سوی دیگر محدودیت‌هایی نیز دارد.

برای مثال، دولت‌ها می‌توانند به زیرساخت نفوذ کنند و فعالیت‌های ارزهای دیجیتال را راحت‌تر ردیابی کنند. درنتیجه، امکان ناشناس بودن تراکنش‌ها کاهش می‌یابد و دوره مالیات بر دارایی‌های رمزنگاری شما فرا می‌رسد. اگر تمایل به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال دارید، باید از خطرات موجود در کنار سودهای احتمالی آگاه باشید.

  •  آیا سهام سرمایه‌گذاری خوبی در سال 2022 است؟

بازار سهام به‌اندازه بازار ارز دیجتال غیرقابل‌پیش‌بینی است. شخص شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار ملزم هستید تحقیق کنید و از خطرات این بازار آگاه باشید.

هیچ‌کس نمی‌تواند آینده را پیش‌بینی کند، بنابراین هرگز این امکان وجود ندار که در مورد سرمایه‌گذاری خود مطمئن باشید. سهام برایان دسته افرادی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری بلندمدت داشته باشند جالب است. ما در دوران هیجان‌انگیزی زندگی می‌کنیم، زیرا اقتصاد تحت تأثیر عوامل بسیاری در سال 2022 قرار گرفته است. به عنوان مثال، همه‌گیری کووید-19 و جنگ بین روسیه و اوکراین منجر به تورم در بازار شد.

 به همین دلیل، بازار سهام نیز در حال حاضر در کنار بازار کریپتو نوسانات زیادی را تجربه می‌کند. بنابراین، نمی‌توان قیمت سهام را پیش‌بینی کرد – ما فقط زمانی می‌دانیم که آینده در آستانه ما باشد.

  •  معاملات ارز دیجیتال در مقابل معاملات سهام – چه تفاوتی دارند؟

 بازارهای ارز دیجیتال و بازارهای سهام بی‌ثبات هستند و تحت تأثیر اتفاقات خارجی قرار می‌گیرند. بااین‌حال، تفاوت‌هایی نیز بین آن‌ها وجود دارد.

وقتی در مورد ارز دیجیتال در مقابل سهام صحبت می‌کنیم، تفاوت زیادی در نحوه معامله آن‌ها وجود دارد. ارز دیجیتال را می‌توان در بازار ارز دیجیتال خریداری کرد، درحالی‌که امکان خرید سهام تنها در بازار بورس وجود دارد. البته همان‌طور که پیش‌ازاین نیز توضیح داده شد در مبادلات و ساعات کار تفاوت‌هایی وجود دارد.

 به‌طورمعمول، بازار ارز دیجیتال نسبت به بازار سهام بی ثبات‌تر است. بااین‌حال، بازار سهام نیز به دلیل تغییرات نرخ بهره و شرایط نامشخص مانند جنگ، نرخ تورم و تغییرات سیاست پولی در معرض نوسان است. اما، در مورد هزینه‌های معاملاتی در ارزهای دیجیتال در مقابل سهام چطور؟

اساساً، کارمزد تراکنش‌ها برای بازار ارز دیجیتال اعمال نمی‌شود، زیرا این بازار غیرمتمرکز است. بااین‌حال، برای پاداش دادن به ماینرها و اعتباردهندگانی که تراکنش‌های شبکه را ایمن می‌کنند، هزینه شبکه پرداخت می‌کنید.

در بازار سهام، هزینه‌های معامله مانند کارمزد کارگزاری اعمال می‌شود. اگر می‌خواهید سرمایه گذاری در سهام انجام دهید، کمترین میزان سرمایه خود را در نیروهای بازار و روندهای اقتصادی وارد کنید و به خوبی از روند بازار مطلع باشید. هیچ سرمایه گذاری بدون ریسک، حتی در بازار سهام وجود ندارد.

  • سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای مبتدیان

تحقیقات خود را انجام دهید و برنامه گام‌به‌گام خرید ارزهای دیجیتال را دنبال کنید. هنگامی‌که می‌خواهید سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را شروع کنید، باید بدانید که چه‌کاری انجام می‌دهید و بر روی چه چیزی سرمایه‌گذاری می‌کنید. همه کوین‌ها ارزش تولیدی ندارند و شما باید به‌دقت بر سبد سهام خود نظارت داشته باشید تا بتوانید به‌موقع اقدام کنید. «ارزان بخرید و گران بفروشید» چیزی است که باید آرزو و هدف شما باشد، اما برای معامله‌گران بی‌تجربه می‌تواند کاملاً برعکس باشد. هم با سهام و هم با ارزهای دیجیتال، مهم است که پولی را که هنوز به آن نیاز دارید سرمایه‌گذاری نکنید زیرا همیشه ریسک‌هایی در سرمایه‌گذاری وجود دارد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت