بازگشت 3.6 میلیارد دلار بیت‌کوین غیرفعال به گردونه معاملات در طی رالی نوامبر !

راهنمای مطالعه

در طول جهش 42 درصدی بیت‌کوین (BTC) در ماه نوامبر، حدود 185600 واحد از این رمزارز که بیش از 12 ماه غیرفعال بودند به گردونه معاملات بازگشت. در طول این رالی صعودی که بیت‌کوین برای شکست سقف تاریخی خود گام برداشته بود، بیش از 1 درصد از کل منابع بیت‌کوین‌ که برای بلند‌مدت نگهداری شده بودند در شبکه جابه‌جا شد. شاخصی به نام امواج هودل (HodlWaves) توسط شرکت سرمایه‌گذاری Unchained Capital طراحی شده که آخرین زمان انتقال بیت‌کوین‌ها در شبکه را نشان می‌دهد.

 براساس این شاخص، حدود 15 درصد از بیت‌کوین‌هایی که از 5 الی 7 سال پیش تا 1 نوامبر سال جاری جا‌به‌جا نشده‌ بودند، بالاخره در ماه نوامبر از طریق تراکنش‌های درون زنجیره‌ای منتقل شدند.

در 3 دسامبر شرکت Unchained Capital در توییتر اعلام کرد:

“در ماه نوامبر حدود 1 درصد از کل منابع بیت‌کوین که برای بلندمدت (بیش از 1 سال در یک آدرس) نگهداری شده‌ بودند در شبکه انتقال یافت. انتقال این بیت‌کوین‌ها درحالی صورت گرفته است که در این بازه زمانی قیمت بیت‌کوین از 13700 دلار به 19670 دلار افزایش پیدا کرده است.”

علاوه بر این، تعداد آن دسته از بیت‌کوین‌هایی که بین دو تا سه سال غیر فعال بوده‌اند از 12.20 درصد به 11.58 درصد رسیده است. از سوی دیگر، کوین‌هایی که بین یک تا دو سال در شبکه جابه‌جا نشده‌اند با افت 4 درصدی از 17.87 درصد به 17.13 درصد کاهش یافته است. با این حال، در طول این ماه تعداد بیت‌کوین‌هایی که بیش از هفت سال غیرفعال بوده‌اند با افزایش جزئی همراه بوده است.

در کمال تعجب، تراکنش‌های درون زنجیره‌ای کوتاه مدت بیت‌کوین در طول نوامبر کاهش یافته به طوریکه بیت‌کوین‌هایی که از آخرین انتقال آن‌ها یک روز تا یک هفته می‌گذرد در ابتدای ماه نوامبر حدود 3.72 درصد از منابع بیت‌کوین را تشکیل ‌داده و در پایان نوامبر این مقدار به 2.94 درصد کاهش یافته است. بزرگترین انتقال در ماه نوامبر در موج هودل یک هفته‌ای‌ تا یک ماهه رخ داده که نشانگر تعداد بیت‌کوین‌هایی است که از آخرین انتقال آن‌ها 7 تا 30 روز می‌گذرد. پیش از این، این کوین‌ها 6.28 درصد از منابع بیت‌کوین را تشکیل می‌دادند که در طول ماه نوامبر این مقدار به 8.20 درصد افزایش یافته است.

شایان ذکر است که تنها 38.5 درصد از منابع بیت‌کوین در طی 12 ماه گذشته در شبکه فعال بوده‌اند. شرکت تحلیلی گلس‌نود (Glassnode) بر اساس شاخص صعودی دیگری تعداد آدرس‌های فعال بیت‌کوین در طول 12 ماه گذشته را در حدود 19.6 میلیون آدرس تخمین زده است. برهمین اساس، به لحاظ بالاترین تعداد کیف پول‌های فعال در طول یک ماه، ماه نوامبر در جایگاه دوم در تاریخ بیت‌کوین قرار گرفته و رتبه نخست به دسامبر 2017 با 21.6 میلیون کیف پول فعال بیت‌کوین تعلق دارد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت