بانک‌های رمزارز تا سه سال آینده بانک‌های فیات را خواهند بلعید!

راهنمای مطالعه

طبق تحلیلی که شبکه‎‌ی خبری و تحلیلی Cointelegraph ارائه داده است، به نظر می‌رسد که تا سه سال دیگر، نسل جوان‌تری از مشتریان بانکی، دیگر با یک بانک فیات (Fiat) سنتی کار نخواهند کرد مگر اینکه آن بانک به مشتریان خود اجازه دسترسی به رمزارزها را بدهد. در سال‌های آینده، نسل جوان‌تری از مشتریان خدمات مالی قادر خواهند بود تا با ورود به یک بانک بتوانند به محصولات اعتباری، حساب‌های پس‌انداز و سرمایه گذاری‌هایی که علاوه بر فیات، میزبان دارایی‌های رمزارز نیز هستند دسترسی داشته باشند. درحقیقت، مقدمات تحقق این امر قبلا فراهم شده است.  

احتمالاً باید بدانید که کراکن (Kraken)، اکنون نخستین شرکت فعال در حوزه رمزارز در ایالات متحده است که درحال تبدیل شدن به یک بانک است. درحال حاضر، داشتن مجوز رسمی فعالیت بانکداری برای کراکن به این معنی است که این صرافی می‌تواند خدمات بانکی و تامین مالی بیشتری را به مشتریان فعلی خود ارائه دهد. همچنین این موضوع بیانگر این است که شرکت خدمات مالی کراکن (Kraken Financial) نیز بدون نیاز به انجام فرآیند پذیرش در هر ایالت، می‌تواند در حوزه‌های متعددی فعالیت کند.

درحال حاضر کراکن باهمکاری بانک سیلورگیت (Silvergate) خدمات سوئیفت و شبکه انتقال پول را به مشتریان آمریکایی ارائه می‌دهد. درآینده نزدیک، به وفور شاهد چنین همکاری‌هایی خواهیم بود. به همین دلیل اکنون بهترین فرصت برای بانک‌های سنتی است تا به این موضوع بپردازند. اکنون بانک سیلورگیت در این زمینه یک قدم نسبت به سایر بانک‌ها جلوتر است. این بانک به 880 شرکت فعال در حوزه دارایی‌های دیجیتال خدمات ارائه می‌دهد. این شرکت‌ها بیش از 1.5 میلیارد دلار در این بانک سرمایه‌گذاری کرده‌اند. البته هنوز این مبلغ نسبت به ارزش بازار اکثر بانک‌های بزرگ و حتی رمزارزهای بزرگ مبلغ کوچکی محسوب می‌شود.

شایان ذکر است که صرافی‌های بزرگ رمزارز مثل کوین‌بیس (Coinbase) و جمینی (Gemini) اکنون مشتریان بانک جی‌پی‌مورگان (JPMorgan) هستند،‌ اگرچه مدیرعامل این بانک، جیمی دیمون (Jamie Dimon) چند سال گذشته ارزش بیت‌کوین (BTC) و سایر رمزارزها را زیر سوال برده و آن‌ها را بی ارزش خوانده بود اما اکنون با قدرت به بازار رمز ارز ورود کرده است. با تمام این تفاسیر به زودی مشتریان، بانکی را به عنوان ارائه‌دهنده کامل‌ترین خدمات می‌شناسند که خدمات مالی را هم در فیات و هم در رمزارزها ارائه دهد. اکنون بهترین فرصت برای کسب ابزارهای لازم جهت معاملات بانکی رمزارز است.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت