بانک مرکزی: طرح آزمایشی استفاده از رمزپول بانک مرکزی به زودی کلید خواهد خورد!

راهنمای مطالعه

به گفته رئیس‌کل بانک مرکزی طی ماه‌های آینده به‌صورت آزمایشی در برخی مناطق کشور رمز پول بانک مرکزی برای یک بازه زمانی 6 ماهه اجرایی خواهد شد. وی در ادامه لزوم ارائه آموزش‌های لازم و فرهنگ‌سازی در این زمینه را مطرح نمود. بنابر اعلام روابط عمومی بانک مرکزی، رئیس‌کل بانک مرکزی در نشستی با صاحب‌نظران و اساتید اقتصادی با محوریت رمزپول بانک مرکزی (CBDC) دراین‌باره به تبادل‌نظر پرداختند. با استقبال از نکات مطرح‌شده توسط صاحب‌نظران اقتصادی «علی صالح‌آبادی» گفت:

“از مدت‌ها پیش مبحث رمز پول بانک مرکزی در نهادهای سیاست‌گذاری مالی در جریان افتاده بود.”

وی افزود: “سرانجام در این دوره کارگروهی متشکل از کارشناسان اقتصادی، فنی و نشر اسکناس این موضوع را به‌صورت آزمایش به مرحله عملیاتی و اجرایی درآوردند. در ادامه این موضوع طی چند ماه آینده شاهد اجرایی شدن آزمایشی استفاده از رمرزپول بانک مرکزی در برخی نقاط کشور خواهیم بود.”

وی 6 ماه را به‌عنوان بازه زمانی آزمایش این طرح اعلام کرد و اظهار داشت پس‌ از این بازه زمانی، نتیجه بررسی‌های این طرح همراه با آسیب‌شناسی موضوع، در اختیار صاحب‌نظران اقتصادی و بانکی قرار می‌گیرد تا از نقطه نظرات خبرگان در این حوزه استفاده شود.

رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه اولویت بانک مرکزی در این مقطع، اصلاح نظام بانکی در اضلاع سه‌گانه است، افزود: “رمزپول ملی ازجمله موضوعاتی است که در حال حاضر در سطح جهانی مطرح است و از نظر بانک مرکزی دور نمانده و در این خصوص تصمیمات و اقدامات مهمی انجام شده است.” لازم به ذکر است که در این جلسه، صاحب‌نظران اقتصادی با بحث و بررسی موضوع پول دیجیتال بانک مرکزی، برای موفقیت آمیز اجرایی شدن این طرح پیشنهاداتی ارائه داند و کارشناسان بانک مرکزی به سؤالات مدعوین در این زمینه پاسخ دادند.

منبع: Digiato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت