بایدن مقررات پیشنهادی سازمان FinCEN را نسبت به بازار رمزارز لغو کرد!

راهنمای مطالعه

یكی از اولین اقداماتی كه رئیس جمهور، جو بایدن (Joe Biden) در اولین روز كاری خود انجام داد، مسدود كردن روند نظارتی فدرال است، از جمله مقررات بحث برانگیز کیف پول رمز ارز که توسط استیون منوچین (Steven Mnuchin) وزیر خزانه داری سابق ارائه شد. این اعلامیه در یک یادداشت کاخ سفید برای روسای آژانس‌های مختلف فدرال، شامل شبکه اجرای جرایم مالی FinCEN، ارائه شد. این دستورالعمل صراحتا پیشنهاد قوانین جدید مبنی بر احراز هویت اجباری کیف پول رمز ارز را مورد خطاب قرار نداده است، اما تمام قوانین ارائه شده توسط آژانس تا زمان بررسی بیشتر را مسدود کرده است.

فعالان بازار رمز ارز این حرکت بایدن را بسیار شایسته دانستند. جیک چروینسکی (Jake Chervinsky)، مشاور ارشد شرکت Compound Finance در این رابطه بیان کرد: “ما سخت جنگیدیم و حق نفس کشیدن و تنظیم مجدد بدست آوردیم. جنت یلن (Janet Yellen) وزیر جدید خزانه داری به مانند استیو منوچین نیست و من به این موضوع خوش بین هستم. “

پیشنهاد قانون گذاری برای کیف پول‌های شخصی، توسط سازمان FinCEN در تاریخ 18 دسامبر تحت نظر وزیر خارجه خزانه داری ایالات متحده، منوچین ارائه شد. در صورت تصویب این پیشنهاد، لازم است بانک‌ها و مشاغل خدمات مالی هویت مشتریانی که با آن‌ها تراکنش مالی دارند و از بازار رمز ارز استفاده می‌کنند را ارائه دهند.

این قانون گذاری توسط رهبران فعالان بزرگ رمز ارز از جمله مدیر عامل شرکت خدمات مالی Square، جک دورسی (Jack Dorsey)، مورد انتقاد گسترده قرار گرفت. وی اظهار داشت که نام و آدرس کاربر برای معاملات رمز ارز لازم نیست، همانطور که در معاملات امروز برای پول نقد هم لازم نیست. منتقدان همچنین اظهار داشتند که عملی کردن بسیاری از پروژه ها از نظر فنی غیرممکن است زیرا قراردادهای هوشمند حاوی اطلاعات نام و آدرس نیستند.

بایدن، جنت یلن را به عنوان وزیر خزانه داری منصوب کرد، اما او پیشتر با اظهارات انتقادی این هفته خود چالشی بحث برانگیز را در رابطه با بازار رمز ارز ایجاد کرده است، اما چروینسکی اظهار داشت که شاید جنت برای این منصب خیلی هم بد نباشد: “اول از همه باید بیان کنم که هر کس بهتر از منوچین است که مدتها پیش تصمیم گرفت که از هر موضوعی مربوط به بازار رمز ارز متنفر باشد. دوم، گرچه یلن ممکن است اکنون طرفدار رمز ارز نباشد، اما من انتظار دارم که او آماده یادگیری و گوش دادن باشد و در تصمیم گیری در مورد مقررات جدید از قانون پیروی کند.”

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت