با وجود حامیان بیت‌ کوین، ارزش این رمز ارز به صفر نخواهد رسید!

راهنمای مطالعه

بیت‌کوین (BTC) به عنوان نخستین دارایی مبتنی بر بلاک‌چین در صنعت رمزارز، از آغاز ظهورش در سال 2009 تاکنون با چالش‌های بسیاری دست و پنجه نرم کرده است. اخیراً یکی از کاربران سایت ردیت (Reddit) ادعا کرده است که قصد دارد تمام بیت‌کوین‌های موجود در بازار را بخرد. روز گذشته در یکی از انجمن‌های سایت ردیت، یکی از کاربران با نام کاربری u/Substantial-Ad-5012 با انتشار پستی بیان کرد که “ تا زمانی که من زنده هستم ارزش بیت‌کوین هرگز به صفر نخواهد رسید!”. وی علت این ادعا را اینطور عنوان کرده است که: “ زیرا من قصد و توانایی این را دارم تا تمام بیت‌کوین‌های موجود را هر یک به ارزش یک سنت خریداری کنم”.

وی همچنین در ادامه بیان کرده است:

“پس دفعه بعد اگر اشخاص بدبین نسبت به بیت‌کوین دوباره این بحث که ارزش این رمزارز به صفر خواهد رسید را مطرح کردند، فقط به آن‌ها بگویید که یکی از کاربران ردیت در اینترنت گفته که اجازه چنین کاری را نخواهد داد!”.

شرکت تحلیلی کوین گیکو (CoinGecko) تعداد کل بیت‌کوین‌های استخراج شده را حدود 18677925 واحد برآورد کرده است. بر فرض محال که ارزش بیت‌کوین به 0.01 دلار برسد و بدون در نظر گرفتن این موضوع که برخی معتقدند امکان دسترسی به 20 درصد از منابع بیت‌کوین وجود ندارد، در آن صورت تنها با سرمایه‌ای به ارزش 187 هزار دلار می‌توان تمام کوین‌های موجود در بازار را جمع‌آوری کرد.

طی سال‌های گذشته افراد سرشناس زیادی در حوزه بازارهای مالی من جمله طرفدار دو آتیشه طلا، پیتر شیف (Peter Schiff)، سرانجام بیت‌کوین را همراه با افول و نابودی پیش‌بینی کرده‌اند. در سال 2020، جیم روجرز (Jim Rogers)، یکی از سرمایه‌گذاران مشهور، اعلام کرد که ارزش بیت‌کوین در آینده به صفر خواهد رسید. در سال 2018، بیل هریس (Bill Harris)، مدیرعامل سابق شرکت پی‌‌پال (PayPal)، نیز همین ادعا را مطرح کرده بود. علاوه‌براین، پاول کراوچنکو (Pavel Kravchenko)، مدیرعامل شرکت دیستریبیوتد لب (Distributed Lab) نیز در رابطه با افول بیت‌کوین صحبت کرده و البته دیدگاه او مشروط به برخی شرایط خاص است.

کاربر U/Substantial-Ad-5012 در سایت ردیت تنها شخصی نیست که چنین ادعایی کرده است. پیش‌ از این آلیستر میلن (Alistair Milne)، کارآفرین مشهور، نیز همین ادعا را مطرح کرده بود و سال گذشته جدیت خود را با سفارش خریدی به ارزش 18.52 میلیون واحد بیت‌کوین اثبات کرد. در سال 2020، پس از ریزش بازار در ماه مارس، چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل صرافی بایننس (Binance)، هم با انتشار پستی در توییتر بیان کرد که ارزش این داریی به صفر نخواهد رسید، زیرا پیش از اینکه این اتفاق رخ دهد، وی برای خرید این رمزارز اقدام خواهد کرد.

وی در 17 مارس 2020 در توییتر این پست را منتشر کرد:

“ هنوز هم نگرانید که ارزش بیت‌کوین به صفر برسد؟ نگران نباشید. تا زمانی که پولی در جیب داشته باشم، این اتفاق نخواهد افتاد!”.

علاوه‌براین، از جمله عوامل دیگری که می‌تواند منجربه افول ارزش بیت‌کوین گردد می‌توان به حمله به نیروگاه‌های برق در دنیا و نابودی تمام تکنولوژی‌های روی کره زمین اشاره کرد! حتی درصورت وقوع فاجعه‌بار‌ترین حوادث بر روی کره زمین نیز این دارایی امکاناتی را در اختیار دارد که امنیت آن را فراهم می‌نمایند من جمله این که دارای یک سیستم ماهواره‌ای است که از بلاک‌چین آن محافظت می‌کند.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت