برت هیث: بحران مالی بعدی را بازار رمزارز رقم خواهد زد!

راهنمای مطالعه

برت هیث (Brett Heath)، مدیرعامل شرکت Metalla Royalty & Streaming، اخیراً در مصاحبه‌ای ضمن هشدار در رابطه با اینکه رمزارز می‌تواند منجربه بحران مالی بعدی شود، ارزش ذاتی واقعی بیت‌کوین (BTC) را نیز زیر سوال برده است. شرکت متالا در کانادا مستقر است و در سال 1983 تاسیس شده و ارزش خالص آن در حدود نیم میلیارد دلار است. این شرکت در زمینه ارائه حق امتیاز و استخراج فلزات گرانبها مثل طلا و نقره فعالیت دارد. صبح امروز برت هیث در مصاحبه‌ای با رسانه کیتکو نیوز (Kitco News) به مقایسه رمزارز با سقوط بازارها در سال 2000 و بحران مالی سال 2008 پرداخت.

وی در این رابطه بیان کرد:

” با نگاه به چند دهه اخیر و بررسی تمام بحران‌های مالی که اتفاق افتاده، چیزهای مشترکی را در آن‌ها خواهید یافت. یکی از آن‌ها پذیرش گسترده یک محصول مالی یا یک فناوری جدید است که به خوبی درک نشده است.”

وی افزود:

“قبل از وقوع بحران مالی سال 2008، استفاده از اوراق قرضه با پشتوانه رهنی و تعهدات بدهی وثیقه‌دار به طور گسترده‌ای افزایش یافت و به محض اینکه عموم مردم به سراغ این محصول مالی آمدند، بازار سقوط کرد. این یک مشکل بسیار بزرگ بود.”

وی همچنین رمزارزها را به عنوان مجوزی برای بخش خصوصی جهت چاپ پول توصیف کرد و مقدار نقدینگی که از ابتدای سال 2020 تاکنون به این بازار تزریق شده را غیرمنطقی و مشکوک عنوان کرد. هیث همچنین ضمن مقایسه رمزارز با مجموع حجم پول نقد در گردش (M1) ایالات متحده آمریکا، بیان کرد که از ژانویه سال 2020 تاکنون M1 چهار و نیم برابر شده است. بر اساس آمار فدرال رزرو (Federal Reserve)، مجموع حجم پول از 4018 میلیارد دلار در ژانویه 2020 به حدود 18935 میلیارد دلار در آپریل 2021 رسیده است.

هیث همچنین تاکید کرد:

“این میزان افزایش حجم پول فوق العاده زیاد است و این فقط یک بازه زمانی کوتاه بوده است. درحالی که اگر ارزش بازار رمزارز را بررسی کنید، می‌بینیم که ارزش این بازار طی این مدت بیش از 10 برابر شده است.”

به نظر می‌رسد که نگرانی برت هیث از بابت ریسک سیستماتیک ناشی از سرمایه‌گذاری انبوه بر روی یک نوع دارایی است که از نظر او فاقد هرگونه ارزش ذاتی بوده و در نهایت منجربه افزایش عرضه و کاهش قیمت این دارایی و زیان سرمایه‌گذاران آن خواهد شد. درست همانند آن چه که در بحران مالی اوایل سال 2000 شاهد بودیم.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت