برخی از شاخص‌ها نشان می‌دهند که قیمت بیت‌ کوین هنوز به کف نرسیده است!

راهنمای مطالعه

معامله‌گران بازار برای تشخیص کف قیمت بیت‌کوین (BTC) از استراتژی‌های مختلفی استفاده می‌کنند، اما داد‌ه‌های فعالیت‌ درون‌ زنجیره‌ای و بازار مشتقات نشان می‌دهد که همچنان شرایط بازار مبهم و پرریسک است. سوالی که پیش می‌آید این است که آیا قیمت بیت‌کوین به کف خود رسیده است؟ داده‌های درون‌ زنجیره‌ای و بازار مشتقات نشان می‌دهد که هنوز امکان ادامه روند نزولی وجود دارد. از 12 می که بیت‌کوین اصلاح 48 درصدی خود تا محدوده 30 هزار دلار را آغاز کرده است تاکنون معامله‌گران بسیاری تلاش کرده‌اند تا زمان برگشت روند این رمزرز را پیش‌بینی نمایند. در حال حاضر دو نشانه وجود دارد که نشان می‌دهد بیت کوین هنوز به کف قیمتی خود نرسیده است.

شاخص Skew: شاخص حرفه‌ای ترس و طمع

قرارداد‌های اختیار خرید (Call option) به خریداران این امکان را می‌دهد تا در زمان سررسید قرارداد، بیت‌کوین را به قیمت ثابتی دریافت کنند. در مقابل، قراردادهای اختیار فروش (Put option)، برای خریداران بیمه فراهم کرده و از دارایی‌ آن‌ها در برابر کاهش قیمت محافظت می‌کنند. زمانی که بازارسازها و معامله‌گران حرفه‌ای رویکردی صعودی نسبت به بازار پیدا می‌کنند، اضافه بهای بیشتری را بر روی قراردادهای اختیار خرید درخواست خواهند کرد. این روند باعث منفی شدن اندیکاتور Skew‌ خواهد شد. از سوی دیگر، چنانچه محافظت در برابر روند نزولی هزینه بر باشد، اندیکاتور Skew مثبت خواهد شد.

هنگامی که شاخص Skew بین منفی 10 و مثبت 10 درصد در نوسان است، گفته می‌شود که وضعیت این شاخص خنثی است. تا 16 ماه می، پیش از آن که بیت‌کوین حمایت مهم 47 هزار دلار را از دست بدهد، این شاخص در وضعیت خنثی قرار داشت. با آشفته شدن وضعیت بازار، وضعیت این شاخص نیز تغییر کرد و هزینه قرارداد‌های اختیار بسیار افزایش یافت. بنابراین، تا زمانی که این شاخص به وضعیت خنثی در نزدیکی محدوده 5 درصد بازنگشته، نمی‌توان گفت که بازار به کف قیمتی خود رسیده است.

شاخص منابع فعال بیت‌کوین

یکی دیگر از شاخص‌هایی که معامله‌گران مرتباً آن را رصد می‌کنند، تعداد بیت‌کوین‌هایی است که اخیراً فعال بوده‌اند. این شاخص به خودی خود نمی‌تواند بیانگر وضعیت صعودی یا نزولی باشد، زیرا اطلاعاتی در خصوص مدت فعالیت آدرس‌ها ارائه نمی‌دهد. رالی 500 درصدی قیمت بیت‌کوین از 1 اکتبر 2020 تا 14 آپریل 2021 که قیمت آن به 64 هزار دلار رسید باعث افزایش بسیار زیاد تعداد آدرس‌هایی شد که چندین ماه قبل از رالی فعالیت داشتند. زمانی که این شاخص به شدت کاهش می‌یابد، به این معنی است که سرمایه‌گذاران دیگر تمایلی به مشارکت در سطوح قیمتی فعلی ندارند.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت