بررسی 3 دلیل اصلی عدم رشد بیت کوین!

بررسی 3 دلیل اصلی عدم رشد بیت کوین!

بیت کوین (BTC) در چند روز اخیر بارها برای ورود به کانل 7 هزار دلار تلاش کرد اما نتوانست به رشد خود ادامه دهد و وارد این کانال شود. این روزها بیت کوین در کانال 6 هزار دلار نوسان می کند و برای حفظ و بالا کشیدن خود در تلاش است. اما در این شرایط سه دلیل عمده وجود دارد که بعنوان ترمز برای رشد قیمت بیت کوین عمل می کند و از افزایش ارزش این رمز ارز جلوگیری می کند.

عدم ثبات در بازارهای مالی جهانی

تمام بازارهای مالی در چند هفته ی گذشته در وضعیت نامناسبی به سر می برند. سرمایه گذاران دارایی های خود را از بازارهای مالی خارج کرده و باعث ریزش بازار شده است. از طرفی ترس از وضعیت عدم اطمینان موجود باعث شده که بازار ثبات خود را از دست بدهد و سرمایه گذاری جرئت ورود به بازار را نداشته باشد. بیت کوین و بازار رمز ارز نیز از این شرایط مستثنی نیست و در وضعیت مشابه ای به سر می برد.

پول نقد، نیاز اول جامعه

بحران ویروس کرونا این روزها تمام جهان را درگیر کرده و افراد برای تهیه نیازهای اولیه خود و ترس از آینده اقدام به فروش دارایی های خود در بازارهای مالی مختلف کردند. اتفاقی که باعث افزایش حجم فروش بیت کوین و کاهش قیمت آن شد. در واقع در حال حاضر حجم زیادی از بیت کوین در نقاط قیمتی بالا برای فروش در صف قرار دارد. بنابراین با هر بار صعود چند درصدی بیت کوین، حجم فروش زیادی در یک بازه ی بسیار کوتاه باعث افت دوباره ی قیمت می شود.

جوانان و درگیری روزمرگی

طبق آمار منتشر شده، درصد زیادی از فعالین حوزه بازار رمز ارز را افراد جوان، دانشجو و زیر 35 سال تشکیل می دهند. قشری که این روزها به دلیل شرایط بحرانی پیش آمده درگیری های زیادی از جمله تهیه مایحتاج و وسایل ضروری، مراقبت از افراد خانواده و انجام کارهای خود را دارند و کمتر می توانند به بحث بازار رمز ارز بپردازند. دانشگاه های زیادی در سراسر دنیا تعطیل شده و دانشجوها دانشگاه ها را ترک کردند. در واقع می توان گفت که از تعداد کاربران بازار رمز ارز با توجه به شرایط پیش آمده کاسته شده و بازار رونق قبلی خود را از دست داده است.
منبع bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *