برنامه بانک مرکزی امارات متحده به هدف دیجیتالی شدن!

برنامه بانک مرکزی امارات متحده به هدف دیجیتالی شدن!

بانک مرکزی امارات متحده عربی، ابتکاراتی را در پیش دارد که به دنبال آن پرداخت دیجیتال باعث سهولت تراکنش‌های مالی، ارتقای نوآوری پرداخت، امنیت و کارایی و دستیابی به یک جامعه بدون پول نقد خواهد شد.

راهنمای مطالعه

برای کمک به اجرای روان برنامه‌های پرداختی، بانک مرکزی امارات متحده عربی (CBUAE) قصد دارد رهبری دیجیتال خود را با اتخاذ فناوری های نظارتی پیشرفته و راه حل های مدیریت داده تقویت کند که این امر به آن‌ها اجازه می‌دهد فرآیندهای نظارتی قوی را اجرا کند و ثبات مالی را تضمین کند.

بانک مرکزی امارات متحده عربی اعلام کرد که مرحله دوم شامل توسعه و اجرای انواع زیرساخت‌های دیجیتال، “ازجمله ایجاد فایننشال کلاد (Financial Cloud،) ای کی وای سی (Ekyc) و اپن فایننس پلتفرم (Open Finance Platform )” است. این زیرساخت‌های دیجیتال انطباق با مقررات را بهبود می‌بخشد، هزینه عملیات را کاهش می‌دهد، نوآوری و تجربه مشتری را افزایش می‌دهد و مهم‌تر از همه، امنیت و انعطاف‌پذیری عملیاتی آن‌ها را تقویت می‌کند.

برنامه تحول زیرساخت مالی (FIT) – که به‌عنوان بخشی از چشم‌انداز کشور ” امارات متحده عربی 2031″ و استراتژی اقتصاد دیجیتال ملی ایجاد شد – برنامه‌ریزی شده است تا سال 2026 به‌طور کامل در اکوسیستم مالی امارات متحده عربی ادغام شود. این برنامه به بانک مرکزی امارات متحده عربی کمک می‌کند تا مأموریت خود را در راستای افزایش ثبات پولی و مالی و حمایت از مصرف‌کننده از طریق زیرساخت‌های مالی قوی و پذیرش فناوری‌های دیجیتال به‌صورت کامل به انجام برساند.  

جزئیات بیشتر در مورد سایر ابتکارات موجود در برنامه و به‌روزرسانی اجرایی توسط بانک مرکزی امارات متحده عربی در طول زمان ارائه خواهد شد.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

دیدگاه‌ها 6

 1. رضایی می گوید:

  عالی

 2. فاطمه می گوید:

  عالی

 3. عظیمی می گوید:

  جالبه

 4. بهار می گوید:

  خوب

 5. بهار می گوید:

  خوب

 6. فاطمه می گوید:

  عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت