برنامه مجلس شورای اسلامی برای دریافت مالیات از رمزارزها!

غلامرضا مرحبا در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی بازار با بیان اینکه مجلس به دنبال قانونمند کردن فعالیت در بخش رمز‌ارزها است، بیان کرد: اگر فعالیت در بخش رمزارزها قانونمند شود مشخص می‌شود که فردی که می‌کوشد تا رمزارز تولید کند، مجوز خود را از چه ارگانی دریافت کرده است. این نماینده مجلس تصریح کرد: ما نباید اجازه دهیم این فعالیت به سمت زیرزمینی شدن حرکت کند و باید مبدا تولید و مقصد آن تحت نظارت دولت باشد.

وی با بیان اینکه فعالیت در بخش رمزارزها فعالیت ارزشمندی است و باید در این زمینه مالیات پرداخت شود، بیان داشت: در این طرح می‌کوشیم تا مشخص شود فردی که قصد دارد در این بخش فعالیت کند از کجا باید مجوز لازمه را اخذ کند و نهایتا چه ارگانی باید نسبت به فعالیت صورت گرفته نظارت داشته باشد لذا این‌ها همه مواردی است که ما دوست داریم که روشن و شفاف شود. مرحبا تصریح کرد: فعالیت رمزارزها اگر غیر از این باشد، این فعالیت آسیب‌زا خواهد بود و به اقتصاد و مردم صدمه خواهد زد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دریافت مالیات از این بخش بسیار محتمل است و این مسئله طبیعی است لذا وقتی که فردی یک اقدام و فعالیت تجاری را در کشور انجام می‌دهد و از آن فعالیت درآمد کسب می‌کند باید حق و حقوق دولت را در این بخش بپردازد تا دولت از آن طریق هزینه‌های جاری خود را تامین کند. رمز‌ارز هم به عنوان یک فعالیت اقتصادی به اعتقاد بنده باید مالیات قانونی خود را به دولت بپردازد تا دولت امنیت این فعالیت و مواردی از جمله انرژی این حوزه را تامین کند.

منبع: Tahlilbazaar

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.