برنت: جهان، بیت‌کوین و استاندارد طلا را قبول نخواهد کرد!

راهنمای مطالعه

پیتر برنت (Peter Brandt)، معامله گر مطرح بازارهای مالی در آخرین مصاحبه ی خود به صحبت در رابطه با شرایط اقتصادی فعلی پرداخت. وی بیان کرد که جهان به سوی حق برداشت مخصوص (SDR) طلا می رود، ولی استاندارد طلا به نظام اقتصادی بازنخواهد گشت. وی افزود که بیت کوین (BTC) و رمز ارزهای دیگر به لطف مشکلات اقتصادی با شکست روبرو نخواهند شد اما نمی توانند جایگاه ویژه ای را کسب کنند. برنت معتقد است که نظام اقتصادی با پشتوانه طلا به تنهایی، در آینده جایگاهی نخواهد داشت.

خداحافظی با استاندارد طلا!

برنت ادعا کرد که بازگشت به استاندارد طلا رخ نخواهد داد، همچنین مجموعه SDR شامل بیت کوین و آلت کوین ها نمی‌شود. SDR‌ها در اواخر دهه 1960 توسط صندوق بین المللی پول (IMF) به عنوان فرمت برای ذخایر کشورها ایجاد شد. در حال حاضر، طبق آخرین اطلاعات رسمی صندوق بین المللی پول، معادل حدود 281 میلیارد دلار ذخیره، صادر شده است. به گفته برنت، سبد SDR آینده شامل هفت ارز اصلی فیات، همراه با فلزات گران بها و نفت خواهد بود.

برنت در ادامه ی صحبت خود افزود:

“پیش بینی می کنم جهان به استاندارد طلا بازنخواهد گشت. جهان می تواند یک واحد ذخیره جهانی استاندارد SDR را تشکیل دهد که متشکل از USD ،JPY ،CNH ،EUR ،CAD ،AUD ،GBP طلا، نقره و نفت خام است. بیت کوین یا دیگر رمز ارزها بخشی از این فهرست نخواهند بود.”

طلا در حال حاضر در تلاش است که به بهترین سطح خود از سال 2011 برسد. نقره نیز در بالاترین سطح چند سال اخیر خود قرار دارد.

خوشبینی طرفداران بیت کوین!

برنت در پاسخ به طرفداران پر و پا قرص بازار رمز ارز واکنش نشان داد و کسانی که بیت کوین را به عنوان راه حلی برای غلبه بر فیات در نظر می گیرند، قابل اعتماد نمی داند. وی بیان کرد که طرفداران بیت کوین غالبا استدلال می کنند که سقوط استاندارد طلا به صورت مستقیم مشکلات موجود در سیستم فیات را دوچندان خواهد کرد. سیفدیان آموس (Saifedean Ammous) در کتاب محبوب “استاندارد بیت کوین” می نویسد، با اجازه دادن به بانک های مرکزی برای کنترل عرضه پول، در نهایت منافع مالی خود بانک در اولویت قرار می گیرد.

برنت در انتهای صحبت خود بیان کرد:

“من فقط نسبت به رفتار متکبرانه جامعه رمز ارزها اعتراض دارم، زیرا آنها تصور می کنند جایگزین کردن فیات به سادگی جایگزینی یک حیوان خانگی است.”

سخنان برنت در حالی صورت گرفت كه ایالات متحده آمریكا برای آزاد كردن تریلیون ها دلار محرك تازه آماده می شود و به ترازنامه فدرال رزرو اضافه می كند. به نظر می رسد این خبر سوخت موشک بیت کوین را برای یک جهش تامین کرده و توانست تا مرز 11 هزار دلار، رشد کند.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت