بزرگترین چالش اتریوم از نگاه ویتالیک بوترین!

ویتالیک بوترین در صحبت‌های خود به این موضوع پرداخت که در حال حاضر، چه موضوعی، چالش اصلی شبکه اتریوم و حتی بسیاری از شبکه‌ها می‌باشد.

راهنمای مطالعه

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، خالق اتریوم (ETH) می‌گوید که پلتفرم قراردادهای هوشمند پیشرو با یک مانع جدی مواجه است، اما راه حلی نسبتاً ساده می‌تواند به حل این مشکل کمک کند.

بوترین در پستی در وبلاگ خود اعلام داشت که حفظ حریم خصوصی یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های باقی‌مانده است که اتریوم امروزه با آن مواجه است.

به‌طور پیش‌فرض، کلیه مواردی که روی یک بلاک‌چین قرار می‌گیرد، عمومی است. به‌طور رو به رشدی این امر نه تنها به معنای پول و تراکنش‌های مالی است، بلکه شامل عناوینی همچونENS  (سرویس نام اتریوم)، POAP ها (پروتکل‌های اثبات حضور) NFT توکن های غیرمثلی و بسیاری موارد دیگر می‌شود. در عمل، استفاده از کل مجموعه برنامه‌های اتریوم شامل عمومی کردن بخش قابل‌توجهی از زندگی شما برای دیدن و تجزیه‌وتحلیل افراد دیگر است.

تغییر و بهبود این وضعیت مسئله حائز اهمیتی است و این امر به‌طور گسترده شناخته‌شده است. بااین‌حال، تاکنون، بحث‌ها در مورد بهبود حریم خصوصی عمدتاً حول یک مورداستفاده خاص متمرکزشده است: انتقال حفظ حریم خصوصی (و معمولاً انتقالات شخصی) اتریوم و توکن‌های جریان اصلی ای آر سی 20 (ERC20).

بوترین می‌گوید که در حال حاضر، بهترین راه برای مقابله با نقض حریم خصوصی در اتریوم استفاده از آدرس‌های مخفیانه است. آدرس مخفیانه یک آدرس یک‌بار مصرف است که کلید عمومی فرد را مبهم می‌کند و تضمین می‌کند که هیچ‌کس نمی‌تواند پرداخت‌ها را به فرستنده ردیابی کند.

خالق اتریوم می‌گوید که کیف‌پول‌های کریپتو می‌توانند با ایجاد گزینه‌های داخلی برای پیاده‌سازی آدرس‌های مخفی به کاربران کمک کنند تا از مزایای آدرس‌های مخفی استفاده کنند.

آدرس‌های مخفیانه اصلی امروزه می‌توانند به‌سرعت پیاده‌سازی شوند و امکان تقویت قابل‌توجهی برای حفظ حریم خصوصی کاربر در اتریوم را دارا می‌باشند. کاربران برای پشتیبانی از این آدرس ها به کمی دست‌کاری در کیف پول نیاز دارند. بااین‌حال، به نظر بوترین به دلایل دیگر مربوط به حریم خصوصی کیف پول‌ها باید به سمت یک مدل چند آدرسی بومی‌تر حرکت کنند (مثلاً ایجاد یک آدرس جدید برای هر برنامه‌ای که با آن در تعامل هستید می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد).

بااین‌حال، آدرس‌های مخفی برخی از نگرانی‌های قابلیت استفاده طولانی‌مدت، مانند دشواری بازیابی اجتماعی را ایجاد می‌کنند. در حال حاضر به نظر می‌رسد پذیرش این نگرانی‌ها اشکالی ندارد. به‌عنوان‌مثال. با پذیرش اینکه بازیابی اجتماعی شامل از دست دادن حریم خصوصی یا تأخیر دو هفته‌ای برای آزادسازی آهسته تراکنش‌های بازیابی به دارایی‌های مختلف خواهد بود (که می‌تواند توسط یک سرویس شخص ثالث اداره شود).

این مشکلات در دراز مدت قابل رفع هستند، اما اکوسیستم آدرس مخفیانه در درازمدت شبیه به اکوسیستم‌هایی است که واقعاً به شدت به شواهد دانش صفر بستگی دارد.»

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

1 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
1 سال قبل

عالی

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت