به مناسبت روز پیتزای بیت‌کوین، ادای احترام به خریدهای عجیب‌وغریب با این رمزارز!

به مناسبت روز پیتزای بیت‌کوین (BTC)، اولین تراکنش در دنیای واقعی با استفاده از بیت‌کوین، کوین تلگراف با جامعه کریپتو در مورد خریدهای تاریخی آن‌ها صحبت می‌کند.

روز پیتزای بیت‌کوین مبارک! پیش از اینکه برای بزرگداشت اولین تراکنش بیت‌کوین در جهان واقعی یک مارگریتا سفارش دهید، در اینجا به برخی از داستان‌های ساده در باره بیت‌کوین می‌پردازیم:

تعطیلات خانوادگی در ژاپن، یک آلبوم 50 سنت (50 Cent)، یک استیک برای شام، و یک عکس گربه در قاب همگی چه وجه مشترکی دارند؟

کلیه این تراکنش‌ها با بیت‌کوین توسط اعضای جامعه بیت‌کوین، کوین تلگراف صورت گرفته است! و درست مانند پیتزاهای 10 هزار بیت‌کوینی که اکنون بیش از 300 میلیون دلار ارزش‌دارند، خریدهای بیت‌کوینی جامعه نیز به‌شدت گران شده اند.

بنجامین دی وال (Benjamin de Waal )، معاون مهندسی صرافی بیت‌کوین سوان بیت‌کوین (Swan Bitcoin) به کوین تلگراف گفت: «چند سال پیش در یک سفر خانوادگی به ژاپن، 7 بیت‌کوین خرج کردم. به قیمت امروزی، 7 بیت‌کوین بیش از 200 هزار دلار ارزش دارد – اما بن خوشحال است چراکه فرزندانش خوشحال هستند:

” اکنون ارزش این بیت‌کوین‌ها بسیار بیشتر است. اما من اصلاً از خرج کردن آن‌ها پشیمان نیستم. یک کودکی خوب و پر از ماجراجویی، سرگرمی و یادگیری قیمتی ندارد.”

فلیکس کریسان (Felix Crisan )، پارتیزان اسکمرها، به کوین تلگراف گفت که چگونه یک بار 50 بیت‌کوین (به ارزش 1.5 میلیون دلار) را برای توسعه یک ماژول نرم‌افزاری جدید برای شرکتش در سال 2015 هزینه کرد. کریسان درباره رویدای که در سال 2016 اتفاق افتاده بود افزود:

“فراموش نکنیم که یک بیت‌کوین در شرط‌بندی بر سر اینکه رییس‌جمهور بعدی چه کسی خواهد بود (….) خرج شد. البته من برنده نشدم.”

این‌یک شرط 30 هزار دلاری با قیمت فعلی بازار بیت‌کوین است.

جفری آلبوس (Jeffrey Albus)، سردبیر کوین تلگراف، به این موضوع که در«در سال 2011 یا اوایل سال 2012» برای نشان دادن قابلیت‌های همتا به همتای بیت‌کوین یک استیک با پرداخت بیت‌کوین میل کرده است، اشاره نمود.

” “ما 15 بیت‌کوین پرداخت کردیم — 12 بیت‌کوین برای غذا، به‌اضافه 3 بیت‌کوین که به‌عنوان انعام باقی مانده بود (که احتمالاً پیشخدمت آن را دور انداخته است.)”

بدتر اینکه، ارزش 15 بیت‌کوین بیش از ده سال پیش به قدری کم بود که کمتر از مبلغ کل صورتحساب شده : آلبوس مجبور مابقی مبلغ را به صورت دلاری پرداخت کند. ارزش آن شام استیک اکنون حدود نیم میلیون دلار است.

جولین لینگر (Julien Liniger )، مدیر عامل صرافی بیت‌کوین سوئیسی رلای (Relai )– و یک ایده ال گرای بیت‌کوین به کوین تلگراف گفت که «در آن روزها یک هودی به قیمت 0.1 بیت‌کوین خرید، اما این آخرین چیزی بود که با بیت‌کوین خریدم ». یک هودی تقریبا 3هزار دلاری. او توضیح داد که «بعد برایم احمقانه بود به جای اینکه بیت‌کوین را هولد کنم، صرف خرید کنم.”

در همین حال، تیم کوین کورنر (CoinCorner)، صرافی بیت‌کوین بریتانیایی که در پس کارت پرداخت بدون تماس لایتنینگ شبکه است، چند داستان دراین‌باره را به اشتراک گذاشت. مدیرعامل دنی اسکات (Danny Scott)، آلبوم 50 سنت به نام انیمال امبیشن (Animal Ambition) به قیمت حدودی 600 دلار را با بیت‌کوین خریداری کرد. 50 سنت معروف است که “فراموش کرد” او 700 بیت‌کوین را برای آلبوم پذیرفته است – امیدواریم اسکات نیز آنچه را که ازدست‌داده فراموش کند!

مولی اسپایرس (Molly Spiers) رئیس بازاریابی کوین کورنر به کوین تلگراف گفت: من یک کارت‌پستال عکس گربه‌هایم […] به قیمت 0.009 بیت‌کوین خریدم.” کارت‌پستال 270 دلاری متأسفانه برای اسپایر آن‌قدر کافی نبود که بخواهد آن را نگه دارد. “من آنها را در طول سال‌ها درجایی گم کرده‌ام – وگرنه آنها را با افتخار قاب می‌کردم!”

خوشبختانه، “جای پشیمانی” وجود ندارد، زیرا “داستان خوبی را خلق کرده است”. به‌علاوه، او تصویری از گربه‌ها را به اشتراک گذاشت:

متیو وارد (Matthew Ward)، توسعه‌دهنده نرم‌افزار کوین کورنر، درحالی‌که «در حال آزمایش بیت‌کوین به‌عنوان ارز» بود، به کوین‌تلگراف گفت که «بازی سیتیز اسکای لاینز (Cities Skylines)را زمانی که در مارس 2015 در استیم (Steam) عرضه شد با 0.108 بیت‌کوین خریده است». شما قضاوت کنید که آیا این گرافیک ارزش یک برچسب قیمت 3هزار دلاری دارد یا خیر.

درنهایت، دیدی تایوتو (Didi Taihuttu)، که به‌عنوان پدر خانواده بیت‌کوین و گاهی اوقات مرد خالکوبی بیت‌کوین شناخته می‌شود، در سال 2014، 2.75 بیت‌کوین را برای یک ماینر بیت‌کوین هزینه نمود تایوتو به کوین تلگراف گفت: “عجیب‌ترین بخش این است که وقتی بیت‌کوین به حدود 200 دلار رسید، من استخراج بیت‌کوین را رها کردم و شروع به استخراج دوج کوین (DOGE) کردم.” اگر تایوتو امروز آن بیت‌کوین را در اختیار داشت، بیش از 180 هزار دلار دارایی داشت.

تایوتو همچنین این موضوع را عنوان نمود که در طول ماجراجویی‌های خود به‌عنوان خانواده بیت‌کوین، بیش از 9 بیت‌کوین (270 هزار دلار) را از دست داده است، که او آن را به‌عنوان “از دست دادن 9 بیت‌کوین و کسب تجربه یک ماجراجویی شگفت‌انگیز” توصیف می‌کند.

و برای کسانی که نمی‌دانند برای 10 هزار بیت‌کوینی که توسط هانکیز (Hanyecz) برای پرداخت هزینه پیتزا چه اتفاقی افتاده است بگوییم که طبق تحقیقات کوین تلگراف، 5٪ از کل پول در یک کیف پول بسیار ثروتمند قرارگرفته است، درحالی‌که “مقداری از وجوه ظاهراً در یک صرافی رمزنگاری شکست‌خورده نقد شده است”.

کیف پول ثروتمندی که برخی از بیت‌کوین هانکیز را در خود دارد، با جمع‌آوری بیش از 53 هزار بیت‌کوین در رده 15 کیف پول برتر بیت‌کوین قرار دارد. مبلغ کل خرج شده یا ارسال‌شده از این کیف پول 0 بیت‌کوین است: یک هولدر به تمام معنای بیت‌کوین.

منبع: Cointelegraph

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.