بیانیه انجمن بلاک چین ایران پیرامون مشکلات استخراج ارزهای دیجیتال!

بیانیه انجمن بلاک چین ایران پیرامون مشکلات استخراج ارزهای دیجیتال! - ارز جدید

راهنمای مطالعه

متن بیانیه منتشر شده توسط انجمن بلاک چین ایران:

۱- به رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی، در مصوبه هیئت محترم دولت هیچ گونه اشاره ای به جهت تعیین تکلیف فعالان سابق این صنعت نشده بصورتیکه در شرایط خطیر موجود تمام این صنعتگران جامعه با سرمایه ای بالغ بر ۵۰۰۰ میلیارد تومان بلاتکلیف بوده و با برخوردهای امنیتی مواجه می‌گردند.

۲- از مصوبه چنین بر می آید که وزارت نیرو تنظیم کننده و مشوق هیئت وزیران در این تصویب نامه بوده است و مستندات غیر کارشناسی کارشناسان وزارت نیرو و توجیهات ایشان در خصوص تعرفه موجب اقناع اذهان عمومی بالاخص فعالان صنعت نبوده و این مصوبه همانند سدی عظیم در راه صنعت و تولید کشور است.

تعیین تعرفه خاص برای یک صنعت مثل استخراج ارزهای دیجیتال بر مبنای استدلالات غیر علمی

۳- رشد مصرف برق صنعتی نمایانگر رشد اقتصادی هر کشور است. تعیین تعرفه خاص برای یک صنعت مثل استخراج رمزارزها بر مبنای استدلالات غیر علمی مانند سوددهی یا میزان درآمد و بدون توجه به فاکتورهای متغییر موثر بر تولید و ریسک پذیری در این صنعت، بدعتی بسیار خطرناک و کشنده برای کل صنعت و اقتصاد کشور است که جایگزین روش های معمول و قانونی (اخذ سهم کشور از هر فعالیت اقتصادی توسط ابزار مالیات) گردیده است.

۴- امکان فعالیت از عموم بخش خصوصی صنعت استخراج کاملاً سلب شده است به نحوی که گویا مصوبه و تعرفه های اعلامی (ظاهرا هر دو دارای یک منبع میباشد) هدفی جز ریشه کنی این صنعت یا ایجاد انحصار برای اقشاری خاص را دنبال نمی کنند.

۵- ناپایداری شبکه و کمبود منابع تولید برق به عنوان دلیل وزارت نیرو پذیرفتنی نیست زیرا حدود ۱۳ هزار مگاوات ظرفیت تولیدی کشور عموما به صورت دستوری و خارج از روند تعمیرات نیروگاهی مورد بهره بردار ی قرار نمی گیرد تا حاشیه امنی برای ایام پیک سال که حداکثر ۳۰۰ ساعت است ایجاد نماید همچنان که از ظرفیت محبوس تعدادی نیروگاه بهره گیری نمی‌شود که تمام موارد نشان از عدم مدیریت هوشمند منابع و صنعت برق کشور و بیت المال دارد.

کمترین و ساده ترین پیشنهادات ما

۶- پیشنهاد تامین برق با تعرفه صنعتی مانند همه صنایع و دریافت مالیات بر درآمد توسط دولت یا اعطاء مشوق برای تولید برق استخراج با تعرفه های گاز موجود (ظرفیت گاز و تولید آن در کشور به نحوی است که میتواند عامل توسعه زیر ساخت های برق کشور گردد) من جمله کمترین و ساده ترین پیشنهادات فعالین است.

۷- با لحاظ تمام موارد فوق سرمایه های فعلی در حال تلف شدن و کشور در حال محروم ماندن از این فرصت بی بدیل می باشد که امید است با اقدامات عاجل زمینه تعیین تکلیف تجهیزات موجود و اصلاح تعرفه از سوی همه دلسوزان برای سربازان جنگ اقتصادی فراهم گردد.

۸- این نهاد علمی مردم نهاد همانطور که تاکنون با تمام توان پیگیر منافع ملی کشور در این صنعت بوده است حسب وظیفه آمادگی کامل خود را برای ارائه راهکارهای مبتنی بر مفروضات واقعی در جهت توسعه و استفاده از ظرفیت‌های موجود اعلام می‌نماید.
منبع: انجمن بلاک‌چین ایران

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت