بیت کوین، پیشتاز بازارهای مالی از حیث شاخص بازگشت سرمایه!

راهنمای مطالعه

جاستین بالتروسیتیس (Justinas Baltrusaitis) تحلیل‌گر بازار رمز ارز می‌گوید شاخص بازگشت سرمایه یا ROI بیت کوین (BTC) از سال 2015 تا سال 2020 نشان می‌دهد که این رمز ارز از بازارهای سنتی پیشی گرفته است.

میزان نرخ بازگشت سرمایه گذاری بیت کوین از سال 2015 برابر با 3500 درصد است. وی در مقاله‌ای که در تاریخ 29 ژوئن در سایت سرمایه‌گذاری Buy Shares منتشر شد، این‌گونه مطرح کرد که از تاریخ 26 ژوئن سال 2015 تا تاریخ 26 ژوئن سال 2020 نرخ بازده سرمایه گذاری (ROI) بیت کوین در مقایسه با شاخص 100 بورس اوراق بهادار فایننشال تایمز، NASDAQ، Nikki، S&P 500 و داوجونز، 70 برابر بیشتر بوده ‌است.

نرخ بازگشت سرمایه 3456 درصدی

 در طول بازه زمانی اشاره شده، نرخ بازده سرمایه‌گذاری بیت کوین برابر با 3456 درصد بوده ‌است. قیمت بیت کوین در ژوئن 2015 برابر با 257 دلار بود. این میزان تا تاریخ 26 ژوئن سال جاری به 9143 دلار رسید. از سوی دیگر میانگین بازده سرمایه‌گذاری برای شاخص‌هایی که پیشتر به آن‌ها اشاره کردیم تنها 49 درصد بوده ‌است.

بازده سرمایه‌گذاری یک دارایی، میزان بازگشت و سود حاصل از یک سرمایه‌گذاری را در مقایسه با هزینه و قیمت آن نشان می‌دهد.

بازده سرمایه‌گذاری برای دارندگان بیت کوین که با اصطلاح HODLER از آنها یاد می‌شود از مقایسه قیمت ارز در زمان خرید و ارزش آن در حال حاضر محاسبه خواهد شد. برای کسانی که پیش از دسامبر 2017 اقدام به خرید و حفظ بیت کوین کرده‌اند، نرخ بازده سرمایه‌گذاری به شدت افزایش پیدا کرده ‌است. بالتروشیتیس گمان می‌کند که این تفاوت فاحش در بازده سرمایه‌گذاری به دلیل افزایش قوانین و مقررات جاری بر بیت کوین روی داده باشد. این قوانین در سال 2015 در مقایسه با سال 2020 با مقاومت بیشتری از سوی کاربران مواجه بود. اگرچه شیوع کرونا نیز تا حدودی روی این مسئله تأثیرگذار بوده ‌است.

شهرت بیت کوین طی سال‌های متمادی به شدت افزایش پیدا کرده و به عنوان جایگاه اولین رمز ارز بازار نقش مهمی در افزایش بازده سرمایه‌گذاری این ارز ایفا کرده ‌است. میزان بازدهی بیت کوین در حالی افزایش داشته ‌است که ترس‌ها درباره خطرات احتمالی سرمایه‌گذاری در این بازار همچنان وجود دارد. همان‌طور که می‌دانید ارزش‌گذاری بیت کوین همواره دستخوش افت و خیز است و در نتیجه همواره این خطر در کمین سرمایه‌گذار است که بخشی از سرمایه اولیه را از دست دهد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت