بیت کوین با عملکرد 900 درصدی بهترین سرمایه‌گذاری در دهه گذشته می‌باشد!

بازده سالانه بیت کوین (BTC)، سایر کلاس‌های دارایی را با اختلاف زیادی تحت الشعاع قرار داده است. طی ده سال گذشته، بیت کوین کل کلاس‌های دارایی را حداقل با ضریب 10 شکست داده است. این نقطه عطف توسط مدیر عامل و بنیان‌گذار کمپانی Compound Capital Advisors، چارلی بیلیلو (Charlie Bilello)، که عملکرد کلاس‌های دارایی برتر را با استفاده از داده‌های Ycharts جمع آوری کرده است، مورد توجه قرار گرفت. در پاسخ به این یافته‌ها، روبرتو تالاماس (Roberto Talamas)، محقق شرکتMessari  تأکید کرد که بیت کوین به طور متوسط سالانه 230 درصد که بیش از 10 برابر بیشتر از طبقه دارایی رتبه دوم است، بازده دارد.

شاخص Nasdaq 100 ایالات متحده آمریکا با بازده سالانه 20 درصد در رده دوم قرار گرفت و پس از آن Large Caps در رتبه سوم سهام شرکت‌های مستقر در ایالات متحده آمریکا با ظرفیت بازار بیش از 10 میلیارد دلار، با عملکرد سالانه متوسط 14 درصد را دارد. رتبه چهارم سهام Small Cap ایالات متحده آمریکا، تنها کلاس دیگر دارایی بود که طی ده سال گذشته با 12.9 درصد بازده سالانه دو رقمی ثبت کرد. این داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که طلا از سال 2011 بازده سالیانه ناچیز 1.5 درصدی داشته است که 5 مورد از 11 سال گذشته برای این دارایی با ضرر همراه بوده است.

طبق اعلام شبکه تحلیلی Gold Price، این فلز گرانبها از ابتدای سال 2021 تاکنون 8.5 درصد کاهش یافته است و این باعث ناراحتی پیتر شیف (peter schiff) سرمایه گذار طلا و مخالف بیت کوین، شده است. از سال 2011، سود انباشته بیت کوین معادل 20 میلیون درصد است. سال 2013 بهترین عملکرد بیت کوین بود که طی آن 5507 درصد سود کسب کرد. این داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که بیت کوین تنها در طی دو سال از تاریخ پیدایش خود زیان سالانه داشته است و بیت کوین طی سال‌های 2014 و 2018 به ترتیب 58 و 73 درصد افت کرده است.

منبع: Cointelegraph

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.