بیت‌ کوین در دوراهی صعودی و نزولی!

راهنمای مطالعه

طی چند روز گذشته، نهنگ‌ها و ماینرها بیشترین مقدار بیت کوین (BTC) را در سال جاری به بازار عرضه کردند، اما با وجود فروش زیاد در بازار بیت کوین، قیمت به خصوص در روز گذشته در مسیر صعودی قرار گرفت. دلیل آن ایلان ماسک (Elon Musk)، موسس شرکت تسلا بود که بیوگرافی توییتر خود را تغییر داده و هشتگ بیت کوین را در آن گنجاند. این عمل ماسک باعث طغیان سیل ترس جا ماندن از سرمایه گذاری در بیت کوین در خرده فروشانی همانند شرکت Robinhood که به دنبال بازارهای آزاد هستند، شد.

بیت کوین سال 2021 را به صورتی آغاز کرد که تا آنجا که ممکن بود صعودی باشد و در عرض چند روز از کمتر از بازه قیمتی 30 هزار دلار به بالاتر از 42 هزار دلار رسید. پس از آن اوج قیمتی بالا، ناگهان در بازه زمانی کوتاه مدت روند بازار منجر به مسیر نزولی قیمت بیت کوین شد، که ناشی از فروش و سودآوری سرمایه گذاران اولیه این دارایی، مانند ماینرها و حتی برخی از نهنگ‌ها بود. موسسات سرمایه گذاری آن چه را که بازار می‌تواند عرضه کند، خریداری کردند اما با تغییر احساسات در بازار، قیمت بیت کوین شروع به فروپاشی کرد.

خواه احساسات چرخشی پشت این روند باشد، یا اگر صرفاً برخی به دنبال سود بیشتری باشند، نهنگ‌ها اخیراً نسبت به هشت ماه گذشته مقدار بیشتری از بیت کوین را به بازار عرضه کردند. در همین حین، ماینرها نیز بیت کوین‌های استخراج شده‌ی بیشتری را نسبت به شاخص میانگین به سمت بازار برای فروش ارائه کردند.

همه‌ی این اتفاقات روزهای اخیر نشان می‌دهد که بازار بیت کوین چقدر به ورود ثروتمندان و موسسات مالی، واکنش مثبت نشان خواهد داد. روندی که باعث اوج گیری قیمت بیت کوین در سال 2020 شد. بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که با ورود افرادی همچون ایلان ماسک و سرمایه‌گذاری شرکت آن‌ها، بازار بیت کوین بدون شک با رشد نجومی همراه خواهد شد.

منبع: Newsbtc

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت