بیت‌ کوین سومین دارایی پرتراکنش از نظر مدیران سرمایه‌گذاری است!

راهنمای مطالعه

مطالعه جدیدی که بر روی مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری دنیا انجام شده نشان می‌دهد که جایگاه بیت‌کوین (BTC) در میان دارایی‌های پرتراکنش ارتقا یافته و از سرمایه‌گذاری‌های سنتی مثل طلا و اوراق قرضه پیشی گرفته است. در این تحقیق، 15 درصد از پاسخ‌دهندگان بیت‌کوین را به عنوان پرتراکنش‌ترین دارایی انتخاب کرده و در مجموع پس از سهام شرکت‌های تکنولوژی محور (52 درصد) و معاملات فروش دلار (18 درصد)، این رمزارز در رتبه سوم به لحاظ بیشترین حجم معاملات قرار گرفته است.

این تحقیق توسط بانک مریل لینچ آمریکا (America Merrill Lynch) در بازه زمانی 4 تا 10 دسامبر انجام شده و از 217 مدیر صندوق سرمایه‌گذاری که در مجموع مالک 534 میلیارد دلار دارایی هستند سوالاتی در رابطه با روندهای رفتار سرمایه‌گذاری پرسیده شده است. 15 درصد از پاسخ‌دهندگان به سوالی در رابطه با خرید بیت‌کوین پاسخ مثبت داده‌اند که نسبت به آمار ماه قبل (که 5 درصد بوده است) سه برابر افزایش یافته است.

در سالی که نگرانی‌ها نسبت به وقوع تورمی بزرگ به دلیل چاپ پول و محرک‌های مالی افزایش یافته، نتایج این تحقیق صریحاً بر عدم تمایل سرمایه‌گذاران به نگهداری پول نقد و در عوض گرایش به سمت دارایی‌های ناهمبسته مثل بیت‌کوین تاکید دارد. سرمایه‌گذاری شرکت‌های معروفی چون میکرواستراتژی (Microstrategy) و اسکوئر (Square) و همینطور سرمایه‌گذار بنام پائول تودور جونز (Paul Tudor Jones) در بیت‌کوین، بسیاری از مدیران سرمایه‌گذاری را ترغیب کرده تا برای نخستین بار با جدیت نسبت به خرید این رمزارز اقدام کنند. ضمن اینکه هفته گذشته نیز شرکت بیمه MassMutual و شرکت سرمایه‌گذاری رافر (Ruffer) از سرمایه‌گذاری کلان خود در بیت‌کوین خبر دادند.

علاوه‌براین، نتایج تحقیق بانک آمریکا نشان می‌دهد که پس از افراط در خرید سهام و دارایی‌های دیگر من جمله بیت‌کوین طی چند ماه اخیر، اکنون مدیران سرمایه‌گذاری با کمبود نقدینگی مواجه شده و این اتفاق از سال 2013 تاکنون بی‌سابقه بوده است. این اولین باری نیست که بانک آمریکا در مطالعات ماهیانه خود از بیت‌کوین نام می‌برد. پیشتر در دسامبر 2017 نیز بیت‌کوین رتبه نخست پرتراکنش‌ترین دارایی را با 32 درصد آرا پاسخ‌دهندگان از آن خود کرده بود. در 18 آگوست سال جاری، برای اولین بار ارزش بازار بیت‌کوین از بانک آمریکا پیشی گرفت و اکنون ارزش بازار این رمزارز 45 درصد بیشتر از بانک آمریکاست.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت