بیت کوین ضامن امنیت در اینترنت و دنیای نا‌امن کنونی خواهد بود!

راهنمای مطالعه

جک دورسی (Jack Dorsey)  در مصاحبه‌ای با میزبان و رئیس HRF، تور هالورسون (Thor Harvorssen) در تاریخ 25 سپتامبر به صحبت پیرامون امنیت و اعتماد در فضای بیت کوین پرداخت. وی در این رابطه بیان کرد: «اساس و ریشه بیت کوین فراهم کردن سیستمی قابل‌اعتماد در فضایی سرشار از بی‌اعتمادی است که با نام اینترنت شناخته می‌شود.»

نظرات دورسی در اواسط بحث‌های موجود بر سر امنیت و روش‌های حمایت از شبکه در برابر افراد شرور نقل شدند. او گفت: «اساسا اعتقاد دارم امنیت چیزی نیست که هرگز بتوان گفت کاملا برقرار شده‌، بلکه برقراری امنیت تلاشی مداوم است برای اینکه 10 قدم از حمله‌کنندگان جلوتر باشیم.»

دورسی با اشاره به توییتر، پلتفرمی که مدیرت آن بر عهده خود اوست، راهکارهای سودمندی برای برتری در برابر افراد متخاصم و شرور را معرفی کرد که شامل ایجاد خودآگاهی درونی در تمام شبکه در خصوص میزان امنیت آنها و دیگر رویکردهای موجود است. او همچینن به این موضوع اشاره کرد بهتر است چارچوب مناسبی را برای شرکت در نظر بگیریم. وی این‌گونه افزود که: «باید مطمئن شویم سیستم ایمنی را در پلتفرم خود ایجاد کنیم که به ما اجازه دهد در فضایی مملو از بی‌اعتمادی به آن اعتماد کنیم.»

با ورود بیت کوین، دورسی از این دارایی و تکنولوژی به‌عنوان نمونه‌ای از یک تکنولوژی مبتکرانه یاد کرد که راه را برای ایجاد امنیت بیشتر هموار می‌کند و از بی اعتمادی می‌کاهد. او همچینن به اهمیت توانایی افراد در دسترسی به کلیدهای خود، آن‌گونه که در بیت کوین میسر شده است نیز اشاره کرد. او در ادامه مصاحبه، بلاک چین و سیستم بدون مرکزیت آن را به‌عنوان افقی از محتوای آنلاین توصیف کرد که از سوی تعداد بی‌شماری مدیریت می‌شود و هیچ اثری از یک موجودیت واحد مرکزی در آن نیست.

وی در این رابطه افزود:

«بلاک چین و بیت کوین آینده و جهانی را به تصویر می‌کشند که در آن هر محتوایی برای همیشه وجود خواهد داشت و پا برجا خواهد بود. محتواها از بین نمی‌روند و برای همیشه در یکایک نودهایی که به شبکه متصل هستند ماندگار می‌شوند.»

دورسی در گذشته نیز سخنان خوبی را دررابطه‌ با بیت کوین بیان کرده و غالبا به پتانسیل بالای این دارایی اشاره کرده‌ بود.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت