بیت‌ کوین قفل شده در دیفای ، 20 برابر شبکه لایتنینگ افزایش یافت!

راهنمای مطالعه

با وجود سقوط بازار در هفته‌های اخیر، کاربران دیفای (DeFi) در هفته گذشته بیش از ۲۰ هزار بیت کوین (BTC) به پروژه‌های دیفای تزریق کردند. این موضوع نشان می‌دهد که روند صعودی دیفای هنوز تمام نشده است. میزان بیت کوین قفل شده در پروژه‌های مالی غیرمتمرکز در هفته گذشته با وجود کاهش قیمت بیت کوین و اتریوم بیش از ۳۰ درصد افزایش یافت. ارزش کل دلاری قفل شده (TVL)، حتی در صورت‌عدم تغییر در تعداد رمز ارزهای قفل شده، می‌تواند در بازار بالا و پایین شود. در هفته گذشته، TVL از ۹.۶ میلیارد دلار در تاریخ ۲ سپتامبر به ۶.۱۱ میلیارد دلار در تاریخ ۱۰ سپتامبر سقوط کرد و درنهایت به ۷.۸۲ میلیارد دلار رسید.

داده‌های دیفای پلاس نشان می‌دهد که مقدار بیت کوین قفل شده از ۶۷۰۳۸ بیت کوین در تاریخ ۲ سپتامبر به بالاترین رقم فعلی یعنی ۸۷۷۵۲ بیت کوین افزایش یافته است که مقدار این رشد ۳۰.۹ درصد می‌باشد. مقدار بیت کوین قفل شده در دیفای ۲۰ برابر مقدار کل شبکه لایتنینگ است. بیش از ۵۰ درصد بیت کوین قفل شده اتریوم در WBTC قرار دارد. در مقابل، شبکه لایتنینگ بیت کوین تنها ۱.۲ درصد از کل بیت کوین قفل شده در دیفای را تشکیل می‌دهد. تاکنون بیت کوین قفل شده در شبکه لایتنینگ در ماه سپتامبر فقط ۴ بیت کوین یا به عبارت دیگر، کمتر از ۰.۰۲ درصد از کل بیت کوین رشد کرده است.

۱۹۸ بیت کوین که از ابتدای سال به شبکه لایتنینگ اضافه شده است، رشد ۲۳ درصدی را تجربه کرده در حالی که بیت کوین‌های قفل شده در دیگر شبکه‌ها رشد خیره کننده‌ای داشتند. با وجود حذف ۶۰۰ هزار اتریوم از پروتکل‌های دیفای، بیت کوین در جایگاه دوم در شبکه‌ی دیفای قرار دارد. تحلیل‌گران بر این باورند که رشد حوزه دیفای همچنان ادامه دار خواهد بود و بعید نیست که آمار و ارقام رمز ارزهای قفل شده به رشد چشمگیر خود ادامه دهند.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت