صرافی کوین بیس: بیت کوین نسبت به طلا ارجحیت دارد!

راهنمای مطالعه

صرافی بزرگ کوین بیس (Coinbase) در آخرین گزارش خبری خود به بررسی بازارهای مالی در شرایط بحران کرونا پرداخت. طبق گزارش منتشر شده، کوین بیس مدعی است که بیت کوین (BTC) در شرایط کنونی نسبت به طلا ارجحیت دارد. کوین بیس در ابتدا به ماهیت دو بازار بیت کوین و طلا اشاره کرد و در این باره بیان کرد که این دو دارایی، به دلیل کمیاب بودن و داشتن منابع محدود، بسیار به یکدیگر شبیه هستند و ویژگی های مشترکی دارند.

کوین بیس در ادامه ی گزارش خود به عوامل برتری بیت کوین نسبت به طلا پرداخت. یکی از اصلی ترین معایب طلا نسبت به بیت کوین، وابستگی طلا به زنجیره توزیع فیزیکی است. در واقع برای اینکه طلا در تمام کشورها در دسترس باشد نیاز به ناوگان حمل و نقل مخصوص به خود را دارد. نکته ای که در شرایط بحرانی کنونی ناشی از ویروس کرونا، با مشکلات متعددی روبرو شده است. در مقابل بیت کوین عاری از مکان و زمان است و در هر لحظه و از هر نقطه ای از جهان، در دسترس می باشد.

نکته ی دیگری که به عنوان مزیت بیت کوین نسبت به طلا بیان شده، بحث یکسان بودن ارزش و قیمت است. طلا در نقاط مختلف دنیا قیمت های متفاوتی دارند. هر چند بین قیمت ها اختلاف ناچیزی وجود دارد، اما یکسان نیست. به طور مثال می توان به اختلاف قیمت طلا در نیویورک و لندن در یک ماه اخیر اشاره کرد که به 4.5 درصد رسیده بود. این اختلاف در سرمایه گذاری های کلان، بسیار چشمگیر است و باعث برهم خوردن محاسبات خواهد شد. اختلافات بیان شده دلایل متعددی دارد که یکی از مهمترین آن ها، همان بحث زنجیره توزیع و تامین است. بیت کوین در مقابل دارای  قیمت واحدی است و از هر جایی می توان با قیمت یکسان به خرید و فروش این رمز ارز پرداخت.

کوین بیس در ادامه ی گزارش خود اشاره کرد که معادن استخراج طلا به دلیل ویروس کرونا با مشکلات متعددی از جمله کاهش نیروی انسانی مواجه است. در صورتی که پروتکل استخراج بیت کوین همانند گذشته بدون مشکلی در حال فعالیت است و می توان گفت که در روزهای اخیر نیز با افزایش هش ریت شبکه، پیشرفت کرده است. کوین بیس در انتها به بحث نقل و انتقالات اشاره کرد. طلا برای ارسال و دریافت نیز، نیاز به ناوگان حمل و نقل دارد و وابسته به فعالیت های فیزیکی است. فعالیت هایی که می تواند در شرایط بحرانی با مشکلاتی روبرو شود. اما در مقابل بیت کوین برای انجام تراکنش وابستگی خاصی ندارد و می تواند در هر شرایطی به فعالیت خود ادامه دهد.
منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت