بیت کوین و بازار رمز ارز بر سر دوراهی صعودی و نزولی!

راهنمای مطالعه

شرایط بازار رمز ارز و بیت کوین (BTC) به عنوان پیشتاز بازار در وضعیت عدم اطمینانی قرار دارد و کمتر کسی می تواند در رابطه با روند روزهای آتی بیت کوین اظهار نظر کند. این رمز ارز بعد از روند نزولی دو روز گذشته و رسیدن به سطح 8 هزار دلار در بازه ی بسیار کوتاهی، توانست خود را تا کانال 9 هزار دلار بالا بکشد. در آن زمان بسیاری از تحلیل گران در رابطه با ادامه دار بودن روند ریزشی بیت کوین اظهار نظر کردند و معتقد بودن که این رمز ارز تا 8650 دلار که یکی از نقاط حمایتی اصلی به شمار می آید، ریزش خواهد کرد.

بسته ی حمایتی فدرال

اما در 24 ساعت گذشته بیت کوین توانست ارزش از دست رفته ی خود را تا حد زیادی جبران کند و رشد چند درصدی خوبی را تجربه کرد. روندی که برخلاف نظر تحلیل گران بود. یکی از دلایل اصلی بازیابی قیمت بیت کوین و رشد چند درصدی آن، خبر بسته حمایتی جدید فدرال آمریکا بود. خبری که پس از انتشار توانست بیشتر بازارهای مالی را تکان دهد. تا به امروز دولت فدرال، چندین بسته ی حمایتی را برای کمک به کسب و کارها و بازارهای مالی منتشر کرده و هر بار نیز توانست در کوتاه مدت بازار را به سمت رشد هدایت کند.

بسیاری از تحلیل گران معتقدند که این بسته های حمایتی ارائه شده تنها در کوتاه مدت جوابگو است و در بلند مدت نتیجه ی معکوسی بر روی بدنه ی اقتصاد به جای خواهد گذاشت. در واقع چنین روندی باعث کاهش ارزش دلار در آینده ی نزدیک خواهد شد و به اعتقاد بسیاری از فعالان حوزه ی اقتصاد، باعث ابرتورمی خواهد شد که نمونه اش را تا به حال مشاهده نکردیم. فعالان بازار رمز ارز چاپ و تزریق بی رویه دلار را یکی از دلایل اصلی افزایش پذیرش عمومی بیت کوین می دانند، زیرا بسیاری از سرمایه گذاران با هدف حفظ ارزش دارایی خود وارد بازار رمز ارز می شوند.

در حال حاضر و با توجه به شرایط تشریح شده، پیش بینی روند روزهای آتی بیت کوین امر دشواری است. زمانی که اکثر شاخص های تکنیکال بیت کوین خبر از روند نزولی می دادند و بازار رمز ارز خود را برای ادامه دار بودن ریزش ها و کاهش ارزش بیت کوین آماده کرده بود، خبر بسته ی حمایتی آمریکا توانست معادلات را عوض کند و باعث رشد مجدد بیت کوین شود. در شرایط کنونی برخی از تحلیل گران معتقدند که بیت کوین علی رغم رشد چند درصدی، در نهایت با روند نزولی مجدد و اصلاح قیمت روبرو خواهد شد.

منبع: Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت