بیل میلر: بیت‌ کوین در مقابله فاجعه‌های مالی به عنوان بیمه عمل می‌کند!

بیل میلر (Bill Miller)، میلیاردر و مدیر ارشد شرکت سرمایه‌گذاری Miller Value Partners، به اظهارنظر در رابطه با بیت‌کوین پرداخت و این رمزارز را بیمه‌ای در برابر فاجعه‌های مالی است. میلر با حضور در قسمتی از پادکست «ثروتمندتر، عاقل‌تر، شادتر» که در 24 ماه می اجرا شد، از ارز دیجیتال به‌عنوان ابزاری برای افراد درگیر برای دسترسی به محصولات مالی حمایت کرد. او از فروپاشی زیرساخت‌های مالی در افغانستان پس از خروج ایالات‌متحده در اوت 2021 به‌عنوان نمونه مسایلی از این دست یاد کرد.

“زمانی که ایالات‌متحده از افغانستان خارج شد، وسترن یونیون (Western Union) ارسال حواله به آنجا یا دریافت حواله از این کشور را متوقف کرد، اما اگر بیت‌کوین داشتند، این مشکل وجود نداشت. بیت‌کوین در خدمت شماست. اگر تلفن دارید، می‌توانید آن را برای هرکسی در جهان بفرستید.”

میلر همچنین انتقاد اخیر وارن بافت از بیت‌کوین را مورد سرزنش قرارداد، جایی که این سرمایه‌گذار میلیاردر رو به عموم مردم گفت که «بیت‌کوین قادر به تولید هیچ‌چیز نیست» و در ادامه افزوده بود که «همه بیت‌کوین جهان را حتی برای ۲۵ دلار نمی‌خرد».

“او گفت که بیت‌کوین یک دارایی غیرمولد است و بنابراین نمی‌توان آن را ارزش‌گذاری کرد. این گفته به‌اندازه کافی منصفانه است. اگر تنها چیزی که فکر می‌کنید می‌توانید ارزش‌گذاری کنید دارایی‌های مولد هستند، پس هیچ‌کس شما را مجبور به خرید آن نمی‌کند، درست است؟ پس به طور کل آن را نادیده بگیرید. “

وی در ادامه افزود: “هدف سرمایه گذاری داشتن دارایی های مولد نیست، هدف کسب درآمد است”.

میلر به دلیل مدیریت پرتفویی مشهور است که برای 15 سال متوالی بین سال‌های 1991 تا 2005، به طور مداوم بازدهی شاخص اس اند پی 500 (S&P 500) را شکست داد.

منبع: Cointelegraph

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.